Diagnóza a liečba hyperandrogenizmu u žien

Hyperandrogenizmus je endokrinné ochorenie u žien, ktoré postihuje približne 15 - 20% populácie. Vyznačuje sa zvýšenou hladinou mužských hormónov v tele. Hyperandrogenizmus postihuje dospievajúce dievčatá aj zrelé ženy. Endokrinné ochorenie môže znamenať odchýlky vzhľadu a neplodnosti.

Čo ovplyvňuje kvalitu vajec?

V súčasnosti veľa ľudí venuje veľkú pozornosť zdraviu. To sa odráža v zmenách v stravovaní a životnom štýle. Zároveň muži aj ženy sledujú svoje vlastné zdravie. Obzvlášť úzkostné dievčatá sa týkajú potenciálu zdravia žien. V medicíne má tento fenomén špeciálny termín - vaječníkovú rezervu vaječníkov.

Liečba zrastov vo vajíčkovodoch

Žena neplodnosť je rozšírené ochorenie, ktorého príčiny môžu byť mnohé. Jedným z najčastejších problémov sú zrasty vo vajíčkovodoch. Táto patológia, ktorá je gynekologickým ochorením, sa často vyskytuje v dôsledku infekcie alebo zápalového procesu. Podľa štatistík, každých 5 žien, ktoré majú neplodnosť, trpí zrastmi v vajíčkovodoch.

Liečba a prevencia endometritídy: chronická, popôrodná, akútna

Obsah: Endometritída je prakticky asymptomatická, často chronická choroba charakterizovaná zápalovým procesom, ktorý zvyčajne začína v povrchovej vrstve vnútornej sliznice maternice (endometrium). Vzhľadom k tomu, že vo väčšine prípadov postupuje pomaly, žena môže počať dieťa bez toho, aby vedela, že má zdravotné problémy s takýmto plánom.

Môžem ísť na dovolenku do mora s dieťaťom

Otázka, či je možné ísť s dieťaťom do mora, sa v poslednej dobe stáva čoraz dôležitejšou. Konzervatívci to kategoricky neodporúčajú, zatiaľ čo nové trendy naznačujú odpočinok na mori, vrátane nového člena rodiny - dieťaťa. Mal by som odložiť požadovanú cestu alebo si ešte dať šancu a vychutnať si osviežujúci morský vzduch?

Prevencia mykóz - ľahšia prevencia ako liečba

V jednom z predchádzajúcich článkov sme písali o tom, aká problematická môže byť liečba mykózy, a ak sa vám nepáči vyhliadka na užívanie drog pol roka, potom musíte premýšľať o prevencii. Takže ste sa poučili zo svojej vlastnej skúsenosti, čo táto choroba je a vyliečili ju, čo robiť ďalej, aby sa už nevrátila?

Ako liečiť mykózu - niekoľko tipov pre mamičky

Odporúčali sme príčiny mykózy a aké nebezpečné to môže byť v predchádzajúcom článku, ak sme si ju ešte nečítali. A dnes zvážime vlastnosti liečby tohto ochorenia, ale len pre rodičov a deti budú mať samostatný článok o liečbe mykózy. Takže ... Ak sa napriek všetkým preventívnym opatreniam, alebo možno aj ich nedostatku, infekcia ešte stala, nemali by ste zostať nečinní a čakať, kým všetko odbehne samo od seba, okamžite vyhľadajte informácie o tom, ako liečiť mykózu a začať konať.

Príčiny mykózy - vopred varované, predlakté

Situácia, keď sa koža odlupuje na nohách a nechty získali neprirodzenú farbu a nie jedinú ženu, a mladšia mama, ktorá už má viac než dosť starostí, bude chcieť odlupovať. To všetko sú symptómy mykózy, ktoré sú spôsobené kvasinkami alebo plesňami a ktoré sa v žiadnom prípade nedajú spustiť.

Manžel chce len chlapca: čo robiť?

Zdá sa, že tieto dni už dávno prešli, keď človek určite potreboval dediča, ktorému mohol preniesť všetko. Ale časy už uplynuli a zvyšky minulosti v nás stále žijú: veľmi často môžete počuť od budúcich matiek, že manžel chce chlapca, a kategoricky, dievča, ako vidíte, mu nevyhovuje.

Ako vychovávať dieťa bez trestu

Prvé združenie, ktoré sa vyskytuje vo väčšine rodičov so slovami: výchova dieťaťa je trest (v rohu, zbavenie sa sledovania karikatúr, nadávanie). A mnohí ľudia chápu, že to nie je najistejšia cesta a snažia sa niečo zmeniť, ale akonáhle dieťa niečo urobí, všetko sa vráti do normálu.

Prevencia drozd u žien

Tí, ktorí sa už stretli s kandidózou, vedia, ako je choroba nepríjemná. Cítiť všetky "kúzla" tejto choroby, chcem sa ho zbaviť čo najskôr a zabudnúť, čo to je všetko okolo. Pokiaľ ide o liečbu, v tomto článku nájdete niekoľko praktických rád. A v druhej otázke pomôže prevencii drozdu.

Príčiny drozd u žien

Svetová štatistika o počte prípadov drozdu nie je veľmi šťastná. Približne každá tretia žena skôr alebo neskôr čelí tomuto problému. Priama príčina drozd u žien je kvasinková huba rodu Candida albicans, ktorá je súčasťou vaginálnej mikroflóry.

Ako povedať rodičom o tehotenstve

Pri učení sa o tehotenstve, niektoré nastávajúce matky nie sú v žiadnom zhone informovať rodičov o tom. Často, neochota zdieľať dobrú správu je spôsobená jedným z dvoch dôvodov: strach z videnia negatívnej reakcie alebo podvedomej túžby odstrániť ich z dieťaťa. Prvý dôvod, prečo žena nevie, ako povedať svojim rodičom o tehotenstve, je jasný.

Ako povedať mužovi o tehotenstve

Prirodzene, každá žena by chcela vidieť vedľa neho muža, ktorý nielenže šťastne prijíma správy o tehotenstve, ale tiež sa na to bude tešiť. Ale v živote to nie je vždy všetko, čo by sme chceli. Napríklad, váš manžel si môže myslieť, že je príliš skoro na narodenie dieťaťa, musíte najprv urobiť kariéru ... Existuje aj iná situácia, keď žena nevie, ako povedať mužovi o tehotenstve - kríze vo vzťahoch.

Liečba papilomavírusu u žien

Liečba samotnej infekcie ľudského papilomavírusu je dosť komplikovaná. To nie je prípad, keď si môžete kúpiť pár liekov a po chvíli zabudnúť na problém. Iba systémová terapia pomôže úplne sa zbaviť choroby. Upozorňujeme, že pri liečbe papilomavírusu u žien sa musia obaja manželia podrobiť vyšetreniu a liečbe.

Dieťa je urazené a verí, že ste ho podviedli

Každá matka chce, aby bol vzťah s dieťaťom čestný a otvorený. Je to tak veľké, keď dieťa zdieľa najtajnejšie a dôveruje vám na sto percent. Ale život robí svoje vlastné úpravy a dospelý nemá vždy príležitosť dodržať svoj sľub. Napríklad, dieťa mohlo ochorieť v predvečer víkendu, keď ste išli do zoo, alebo ste boli okamžite poslaní na služobnú cestu a vy ste museli zrušiť rodinný výlet do mesta.

Liečba mastitídy u dojčiacich matiek

Mastitída u dojčiacich matiek sa často vyskytuje takmer okamžite po pôrode - približne 2-3 týždne. Začína celkom neočakávane a je sprevádzaná vysokou horúčkou a zimnicou. Jej hlavným príznakom je bolesť na hrudníku. A tak silný, že je takmer nemožné sa dotknúť.

Odpočívajte na Stredozemnom mori s dieťaťom

Výber miesta na pobyt s deťmi v lete, pozrite sa na strediská Stredozemného mora. Zamerajte sa na vek a záujmy dieťaťa a môžete si zorganizovať skutočne dokonalú dovolenku. Pre najmenších Ak sa chystáte na odpočinok s dieťaťom, vyberte si krajiny, v ktorých je more pri pobreží plytké a pláže sú obklopené tienistými lesmi.