Druhy vyplácania prídavkov na deti

Tehotenstvo a pôrod sú prirodzenými podmienkami každej ženy. Narodenie dieťaťa znamená zvýšenie finančných výdavkov v rodine. Ženy mladšie ako 3 roky majú oficiálnu materskú dovolenku, počas ktorej poberá dávky. Každá rodina potrebuje finančnú pomoc vo fáze tehotenstva, pôrodu a narodenia.

Najlepšie najlepšie pôrodnice v Moskve v roku 2019

Pred niekoľkými desaťročiami bola každá tehotná žena donesená do najbližšej pôrodnice. Absolútne neexistovala taká vec ako zmluva s klinikou. V súčasnosti sa situácia dramaticky zmenila. Žena má na výber dlhú dobu a môže nezávisle rozhodnúť, v ktorej nemocnici by mala byť odobratá.

Hlavným fitosovetom sú tri problémy: nepokojný spánok, diatéza a kolika u detí

Dieťa má červené líca, peeling, podráždenie kože, vyrážky plienok a svrbenie. Nervový, robí záchvaty hnevu, odmieta jesť. Večer nechce spať a často sa v noci prebudí. Ako pomôcť dieťaťu zmierniť stres, prečítajte si tento článok. Zmena výživy Potraviny ovplyvňujú stav kože a gastrointestinálneho traktu - potraviny spôsobujú alergie, nadúvanie, zápchu alebo hnačku.

Ako ušetriť dlho očakávané tehotenstvo

Nakoniec sa stal dlho očakávaný zázrak - prišlo želané a dlho plánované tehotenstvo. Nosenie dieťaťa je skutočne čarovný okamih a zdá sa, že ho nemôže stmavnúť, ale srdce ženy je úzkostlivé. Prirodzene, od prvých sekúnd uvedomenia si ženy faktom tehotenstva sa inštinktívne snaží ochrániť rastúci malý kúsok z celého sveta.

Predčasne narodené dieťa a jeho vlastnosti

Deväť mesiacov tehotenstva ... V očakávaní dieťaťa, nastávajúca matka počíta dni, ale tu je prekvapenie - dieťa sa rozhodlo narodiť skôr! Našťastie, pre modernú medicínu, zrodenie predčasne narodených detí nie je taký problém ako predtým. Čo sú to predčasne narodené deti a aké sú ich vlastnosti? Predčasne narodené dieťa Podľa kritérií WHO je dieťa narodené po 22 týždňoch tehotenstva a s telesnou hmotnosťou vyššou ako 500 g životaschopné, pričom je možné dojčenie dojčiat.

Dieťa čkanie v žalúdku počas tehotenstva: prečo sa to deje, ako určiť a čo robiť?

Na začiatku druhého trimestra tehotenstva, väčšina nastávajúcich matiek začnú pociťovať nové pocity v brušnej dutine. Žena, ktorá má dieťa prvýkrát nemôže okamžite pochopiť, že tieto pocity sú výsledkom vnútromaternicového čkanie. Prečo dieťa škytá v maternici a či je to dôvod na obavy - toto a ďalšie užitočné informácie sa môžete dozvedieť z nášho článku.

Úpal u dieťaťa: aký je dôvod, ako rozpoznať a ako pomôcť?

Ľudské telo má pozoruhodnú a veľmi užitočnú schopnosť, nazývanú termoregulácia. Hovoríme o schopnosti prispôsobiť sa teplotným zmenám v životnom prostredí. Táto schopnosť však nie je neobmedzená a za určitých podmienok sa telo dostane buď podchladením alebo prehriatím. Druhú situáciu lekári považujú za nebezpečnejšiu, najmä u detí.

Otras mozgu u dieťaťa: ako doma určiť, čo robiť a čo je nebezpečné?

Je možné nájsť v tomto svete stvorenie viac zvedavé a nebojácnejšie ako dieťa? Жажда познаний и отсутствие естественного для взрослого человека чувства самосохранения толкает его на исследовательские похождения, которые нередко заканчиваются травмами.Otras mozgu je jedným z najčastejších a zároveň nebezpečných následkov pádov, štrajkov, športových zranení a iných núdzových situácií, ktoré sa vyskytujú takmer denne s deťmi všetkých vekových kategórií.

Nadúvanie u detí rôzneho veku: čo spôsobuje zvýšenú tvorbu plynu a ako s ním bojovať?

Plyny v črevách sú prirodzeným javom v tele zdravého človeka. Ich hlavná hmota vzniká počas trávenia potravy (chemická reakcia) a jej štiepenia na enzýmy. Zostávajúce zložky - prehltnutý kyslík počas jedenia alebo pitia, difúzie alebo výmeny plynov - kyslík z krvi vstupuje do lúmenu tenkého čreva, čo je nevyhnutné pre životne dôležitú aktivitu črevnej mikroflóry a pľúca uvoľňujú oxid uhličitý z lúmenu do krvi.

Analýza hCG v tehotenstve: ako prejsť, interpretácia výsledkov, tabuľka normálnych ukazovateľov za týždne

HCG je hormón, ktorého prítomnosť v tele ženy vo fertilnom veku naznačuje, že je tehotná. V procese vývoja plodu sa mení jeho koncentrácia. Z týchto výkyvov je možné vyvodiť, či je vývoj plodu normálny alebo či sú prítomné určité patológie. Všeobecné informácie o ľudskom choriovom gonadotropíne Hormon hCG je produkovaný choriónom (vonkajší obal embrya) potom, čo embryo úspešne prešlo štádiom pripojenia k stene maternice.

Predčasná práca: čo môže provokovať, ako začať a ako zabrániť?

Takmer každá nastávajúca matka má veľa otázok. Zvyčajne sa týkajú nadchádzajúcich zmien v tele, diéty, prípravy na pôrod. Mnoho žien sa obáva o zachovanie tehotenstva. Súvislosti Kľúčová otázka: aký druh narodenia sa považuje za predčasný? Sú tu dva hlavné názory. V prvej lekári hovoria o gestačnom veku 28-37 týždňov (vrátane).

Ako zachrániť dieťa s anafylaktickým šokom: akčný algoritmus

Keď sa u dieťaťa vyvinie okamžitá reakcia na alergén, môže sa vyskytnúť anafylaktický šok. Je to veľmi nebezpečný, vážny stav. Jej hlavnou charakteristickou črtou je prekvapenie. Dieťa sa práve cítilo dobre, vyzeralo dokonale zdravé a zrazu ho táto vlna rýchlo rastúcich symptómov zakrývala, čo ho robí hrozivým aj pre dospelého.

Vlastnosti fetometrie plodu: tabuľky hlavných ukazovateľov podľa týždňa

Fetometria sa vykonáva pravidelne v rôznych štádiách tehotenstva - to je fetálne veľkosti pomocou ultrazvuku. Údaje získané počas prieskumu, po mnoho rokov, boli podrobené štatistickej analýze a na základe nich bola zostavená tabuľka s týždennými kurzovými ukazovateľmi. Je to hlavný parameter pre presnejšie stanovenie periódy a umožňuje zistiť, či existujú nejaké odchýlky vo vnútromaternicovom vývoji dieťaťa.