Skontrolujte reflexy novorodenca

Aby ste sa uistili, že vaše dieťa je zdravé a vyvíja sa normálne, musíte skontrolovať jeho reflexy. Existuje 5 hlavných reflexov, ktoré stoja za to venovať pozornosť.

Prvý z nich je "schopnosť chôdzeAk chcete skontrolovať, vezmite dieťa pod ruky a položte ho na podlahu tak, aby sa nohy dotýkali povrchu. Ak dieťa prekročí nohy alebo sa nepokúsi chodiť, môže to znamenať problémy v bedrovej oblasti.

Druhý je sania. Toto je prvý reflex, ktorý sa objaví u vášho dieťaťa. Dokonca aj na ultrazvuku môžete niekedy vidieť, ako si saje prsty. Po narodení sa tento reflex stáva ešte lepším. Človek má len držať bradavku na perách dieťaťa, a on okamžite začne sania mlieka. i po roku majú deti túto reakciu, Dieťa nielen nasáva mlieko, keď mu dáte prsník, ale aj vyhľadáva: ak ho držíte v rohu úst, dieťa sa okamžite otočí týmto smerom.

Tretí reflex - kraul, Ak položíte dieťa na brucho a položíte si ruku pod nohy, začne tlačiť nohami a pohnúť sa dopredu. Na prechádzanie potrebuje len malú podporu. Preto nenechávajte svoje dieťa bez dozoru na prebaľovacom pulte alebo posteli. Tento reflex trvá až 4 mesiace.

Po štvrté - stlačenie prstov, Robíte masáž nôh, pravdepodobne ste venovali pozornosť tomu, aby sa strúhanka ohýbala prstami. Toto je normálna reakcia, ktorá pretrváva počas prvých troch mesiacov života. Tiež, dieťa šíri prsty v rôznych smeroch, ak sa dotknete päty alebo vonkajšej strane nohy. Táto reakcia pretrváva počas prvých 5 mesiacov.

Piaty reflex - chápavý, Dotknite sa omrvinky prstom a on okamžite stlačí ruku do päste. Každá položka, ktorú vložíte do dlane, bude okamžite popadnutá. Dieťa chytí všetko, čo príde do ruky: okraj prikrývky, chrastítko, vlasy atď. toto reakcia pretrváva do 4 mesiacovpotom sa nahradí vedomým uchopením predmetov.

Pozrite si video: Vyšetření znamének (Január 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár