Vývoj dieťaťa 4 mesiace

Váha dieťaťa dosahuje 6 kg, ale nebojte sa, ak je o niečo menej. Každé dieťa je individuálne a preto je normálna hmotnosť pre každého iného.

Dieťa sa môže ľahko prevrátiť na bruchu. Ak budete podporovať dieťa, uvidíte, že môže takmer nezávisle sedieť. Ale nepreháňajte to, chrbtica je stále príliš slabá, lepšie počkajte s takýmito nákladmi.

Počas jedenia dieťa už drží fľašu alebo prsník s držadlami. Dieťa visiace nad posteľou uchopí rukoväte, stiahne ho dole, zaklepe na neho rukami a nohami. Dieťa pozná mamu, otca, príbuzných, pri pohľade na nich sa živí, smeje sa. Ak hovoríte s omrvinkou, aktívne sa vracia späť. Ak zapnete hudbu, dieťa okamžite nájde zdroj zvuku.

Režim kŕmenia po 4 mesiacoch zostáva rovnaká, 6 kŕmení za 3,5 hodiny, len porast sa zvyšuje. Po kŕmení dieťa hrá 1-2 hodiny, potom spí 1,5-5 hodín. V noci dieťa spí 10-11 hodín.

Skúste čo najviac chodiť s dieťaťom na ulici, niekde 2-3 krát denne. Ak je vonku vonku, potom je to ešte lepšie, zimný vzduch je omnoho viac nasýtený kyslíkom, preto je z neho väčší úžitok. Na čerstvom vzduchu sa vaše dieťa dostáva rýchlejšie, nervový systém je posilnený, telo je tónované. Ale v zime vzduch, snažte sa zvyšovať čas prechádzky postupne, každý deň po dobu 5-10 minút.

Nepokúšajte sa bábätko, nechajte ho pracovať s rukami a nohami, toto zaťaženie je pre neho nevyhnutné. Tiež robiť gymnastiku a masáže. Robte vzduchové kúpele pre Vaše dieťa častejšie, aby nemal žiadne kožné problémy. Po použití toalety umyte dieťa teplou vodou a okamžite vymyte mäkkou plienkou. Tiež vo vani môžete pridať odvar z radu, harmanček.

V tomto veku, dieťa prakticky netrpí kolikou, ale ak má stále koliku, môžete aplikovať teplú plienku na bruško alebo mŕtvicu bruška v smere hodinových ručičiek.

Teraz dieťa rastie rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, takže sa uistite, že dieťa nie je stiesnené, obmedzí rast a rozvoj. Dieťa je teraz veľmi aktívne, takže mu dajte rôzne hračky, ale nie všetky naraz, inak sa dieťa môže zmiasť, nevediac, ktorý z nich si vybrať. Nechajte ho hrať s jednou hračkou a keď sa unaví, poďme na ďalšiu.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár