10 otázok týkajúcich sa hygieny dieťaťa

Pri narodení dieťaťa sa každej matke kladie veľa otázok. Starostlivosť o dieťa sa javí ako skutočný problém. V tomto článku sa pokúsime odpovedať na základné otázky týkajúce sa hygieny dieťaťa, ktoré obťažuje mladých rodičov.

Kedy sa môžete najprv kúpať v kúpeľni?

Ak sa dieťa narodilo zdravé, potom sa tento postup môže začať od druhého dňa. Ale pozorne sledujte, či sa žiadna voda nedostane na pupočníkovú ranu, ktorá sa ešte nevyliečila. Ak sa to napriek všetkému vášmu úsiliu stalo, uistite sa, že ho vysušte a spracujete peroxidom vodíka.

Aké miesta na koži dieťaťa sú najviac citlivé na podráždenie?

Sú to záhyby kože a krku. K dispozícii je akumulácia potu, mlieka, ktoré môže praskať drobky, ošúpané kúsky epidermy. Pri nesprávnej starostlivosti o tieto miesta sa môže objaviť plienková vyrážka. Aby sa tomu predišlo, pri každom kúpaní, dôkladne ich osušte uterákom a namažte pokožku detským krémom.

Ako často sa potrebujete kúpať novorodenca?

Denne. Dieťa pravidelne opakuje, potenie, rozmazáva plienku, takže každodenné kúpanie je veľmi dôležité. Nezabudnite však, že voda vysušuje pokožku dieťaťa a odstraňuje z nej ochrannú vrstvu tuku, takže čas na ošetrenie vody je obmedzený.

Kde je lepšie peniť dieťa - na špeciálnom stole alebo vo vani?

Obe možnosti urobia. Hlavnou vecou je, aby sa rodičia cítili sebaisto a pohodlne. Ak mydlo dieťa na stole, nezabudnite, že miestnosť by mala byť teplá, takže drvina nemrzne.

Ako často potrebujete umývať omrvinky?

Denne. Novorodenec trávi veľa času v polohe na chrbte. Jeho hlava sa často potenie, dieťa niekedy pľuje vŕby vlasy môžu sušiť mlieko, takže musíte umývať vlasy každý deň. Môžete použiť špeciálny šampón "bez sĺz" (1-2 krát týždenne) alebo detské mydlo, ale je potrebné ich dôkladne vyprať, aby dieťa nevysušilo pokožku hlavy, a nie je podráždenie.

Je možné mydlo umyť mydlom?

Môžete, ale všimnite si, že dieťa musí mať osobnú žinku, ktorú nikto iný nepoužije. Po kúpaní by sa mal starostlivo umyť a opláchnuť, aby sa nestal nosičom baktérií a húb, ktoré môžu spôsobiť kožné ochorenia. Žinky, ktoré sú vyrobené z látky, musíte niekedy variť. Osobitná pozornosť by sa mala venovať kobercom, ktoré položíte na dno kúpeľne (aby sa strúhanka nekĺzla). Mali by sa umývať tak často, ako je to možné, mydlom. Ak sa na podložke objavia tmavé škvrny, musí sa okamžite zlikvidovať.

Má olej po drobení olejom drobky?

Záleží na stave pokožky dieťaťa. Ak je suchý a odlupuje, mal by byť navlhčený. V prvom mesiaci života dieťaťa je lepšie používať detský olej alebo detský krém. Neskôr ich môžete nahradiť detskými hydratačnými balzamami, ktoré sa rýchlo vstrebávajú a dokonale chránia pokožku dieťaťa.

Aké sú najlepšie plienky pre novorodenca: jednorazové alebo gázy?

Samozrejme, že bude lepšie disponovať. Dokonale absorbujú vlhkosť a pokožka dieťaťa zostáva suchá a čistá. Nezabudnite však, že jednorazové plienky sa musia často meniť (aspoň raz za 3 hodiny).

Mastím tvár detského krému?

Pozrite sa na kožu, ak je zdravá a hydratovaná, potom nepotrebujete žiadne krémy. Ak má dieťa príznaky alergií alebo kožných ochorení, obráťte sa na svojho pediatra alebo dermatológa, určite vám odporučia špeciálne prostriedky (masti alebo krémy).

Ako často by som mal rozčesávať svoje dieťa?

Denne. Česanie zlepšuje prekrvenie pokožky hlavy a posilňuje vlasové folikuly. Snažte sa vyzdvihnúť vaše dieťa mäkké prírodné štetiny kefy, potom jeho vlasy nebudú elektrifikované.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár