Kedy ísť na zmiešanú stravu?

Dieťa chudne chudne a máte pocit, že mlieko mu nestačí? Možno je čas ísť na zmiešanú stravu?

To sa dá určiť pomerne jednoduchým testom. Spočítajte počet mokrých plienok denne, ich počet by mal byť v rozsahu 15-20 kusov za deň. Ak je menej, skúste test zopakovať po niekoľkých dňoch. Výsledok by vás mal potešiť.

Ak máte stále pochybnosti, či dieťa skutočne dostáva potrebné množstvo živín, obráťte sa na svojho lekára. Vyšetrí dieťa a určí (podľa tvaru fontanelu), či nie je dehydratácia organizmu. Potom sa lekár rozhodne, či poskytne dieťaťu upravenú zmes.

Nezabudnite, že prechod z materského mlieka na zmes je pre dieťa detský druh stresu. Pri vstupe do diéty preto dodržiavajte nasledujúce pokyny.:

1. Postupne pridávajte zmes. Počas prvého dňa ponúknite dieťaťu 10-15 ml po každom dojčení.

2. Časti sa musia postupne zvyšovať.

3. Dajte dieťaťu rovnakú zmes.

Sať prsia pre deti je oveľa ťažšie ako fľaša. Preto, aby dieťa neodmietlo prsia, pokúste sa dať zmes s lyžičkou. Aká zmes je vhodná pre vaše dieťa pomôže určiť pediater. Ak kŕmite omrvinky s upravenou zmesou, potom musíte po 6 mesiacoch vstúpiť do doplnkov. Ak zmes nie je upravená, mali by byť po 5 mesiacoch zavedené rôzne ovocné a zeleninové pyré.

Zmiešané jedlo bude užitočné, ak bude materské mlieko vo vzťahu k zmesi viac ako polovicu. V opačnom prípade sa dá prirovnať k umelým.

Ak chcete zistiť, koľko dieťa potrebuje zmes, po materskom mlieku, zvážte dieťa pred jedlom, potom dojčíte a znova zvážte. Môžete teda vypočítať, koľko je omrvina jedená a koľko zmesi je potrebné. Doplnenie dieťaťa je lepšie dávať po dojčení. Ak je dôvodom prevodu na zmiešané kŕmenie, že ste išli do práce, potom 4-5 dní po vstupe do krmiva, môžete ho nahradiť niekoľkými krmivami.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár