Ako sa pripraviť na cestu s dieťaťom autom?

Malé deti zvyčajne nemajú radi dlhé cesty v aute. Preto musíte byť dobre pripravení na cestu, aby na ceste neboli žiadne nepríjemné situácie.

Buďte opatrní. Snažte sa neopúšťať s dieťaťom v špičke, pretože v premávke môže dieťa začať byť vrtošivé. Je lepšie zvoliť dlhšiu cestu, ale s menšou premávkou. Dostať sa s dieťaťom, nezabudnite vziať so sebou niekoho. Pretože je nepravdepodobné, že sa vám podarí riadiť auto a sledovať cestu, keď na stoličke plače drvina.

Zabezpečte sedadlo, tak, aby sa nehýbal zo strany na stranu. Najvhodnejším miestom je centrálna časť zadného sedadla (to je najbezpečnejšie miesto v aute). Mimochodom, pre novorodencov môže byť autosedačka upevnená iba v smere jazdy. Staršie deti môžu sedieť na stoličke s tvárou buď v smere jazdy alebo proti nej.

Všetky veci vložené do kufra. Nevkladajte žiadne predmety na zadný panel. V prípade náhleho brzdenia môžu spadnúť na dieťa, vystrašiť ho alebo ho zraniť.

Nezabudnite zamknúť dvere. Malý bádateľ sa rozhodne pokúsi vytiahnuť všetky ruky, ktoré môže dosiahnuť. Aby ste predišli nepredvídaným situáciám, zamknite zadné dvere. A nezabudnite skontrolovať, či sú zablokované pred každým pristátím v aute.

Nezabudnite na zastávky. Ak dieťa spí, môžete bezpečne ísť non-stop. Ale keď je hore, nezabudnite sa zastaviť, aby ste mohli nakŕmiť dieťa a prejsť sa na čerstvom vzduchu. Ak dieťa nechce spať vo vozidle, musíte poskytnúť niekoľko krátkych zastávok, každých 1,5 hodiny a jednu dlhú (približne hodinu), napríklad pri obede. Budete tiež často musieť zastaviť, ak sa omrvinky kymácajú, aby strávil nejaký čas na čerstvom vzduchu. Takže pre neho bude oveľa jednoduchšie prejsť dlhú cestu.

Počas kŕmenia dieťa nekrmte, V procese premiestňovania automobilu nikdy nedostávajte drvinu z kresla, napr. Situáciu na ceste nemožno predvídať, takže ju neriskujte. Pre staršie dieťa stojí za to pripraviť si jedlo vopred, aby mohol mať občerstvenie, ale kŕmiť ho len počas zastávok.

Pozor - klimatizácia. Teplota v aute je 20-22 ° C. Hypotermia alebo prehriatie omrvinky môže spôsobiť ochorenie. Preto pre krátke cesty je lepšie nepoužívať klimatizáciu. Ak je auto veľmi horúce, môžete otvoriť okno, ale len jeden, takže nie je žiadny návrh.

Chráňte pred slnkom. Ak nie sú okná auta tónované, za slnečného dňa je lepšie ich zatvoriť závesmi. Niektoré moderné detské stoličky sú vybavené špeciálnymi priezormi, ktoré chránia dieťa pred slnečnými lúčmi prenikajúcimi sklom. Tiež ľahký klobúk (čiapka, panama) nebude bolieť. Pretože aj jesenné slnko môže vytvoriť veľa problémov (úpal, úpal).

Dávajte pozor, aby vaše dieťa bolo pohodlné. Skôr ako zapnete vaše dieťa bezpečnostnými pásmi, uistite sa, že nie je horúci. Pozrite sa, či oblečenie na zadnej strane omrvinky nie je pokrčené - to môže spôsobiť nepríjemnosti a stlačiť pohyb. Nastavte dĺžku bezpečnostných pásov tak, aby dieťa mohlo pohodlne sedieť alebo ležať.

Bojujte s nudou. Aby si ho dieťa nenechalo ujsť na ceste, vezmite si so sebou svoje obľúbené hračky. Môžete tiež držať jasné obrazy na dverách, aby sa na ne mohol pozerať pri cestovaní. Vezmite si so sebou niekoľko detských kníh. Môžete zapnúť hudbu - rozprávky a piesne z karikatúr sú perfektné. A čo je najdôležitejšie, porozprávajte sa so svojím dieťaťom čo najviac - povedzte mu, kam idete, čo tam urobíte a popíšete, čo vidíte na ceste.

Čo si vziať na cestu

1. Lekárnička. Mal by obsahovať dezinfekčné prostriedky, obväzy, antipyretiká a analgetiká.

2. Čistá voda, Najvhodnejšie varené alebo nesýtené balené vody. Môže byť potrebné pre umývanie, mokré obklady, umývanie rán. Je potrebné vziať aspoň dva litre.

3. Utierky na utierky, Môže byť použitý ako uterák, na aplikáciu stláčacej bandáže a na studený obklad.

4. Prostriedky na liečbu kinetóz, Pre deti, ktoré sa húpali na ceste, sú jednoducho potrebné. Ale aby ste si ich vybrali, určite sa poraďte so svojím pediatrom.

5. Vlhké obrúsky, Pomôžu rýchlo vyčistiť ruky dieťaťa pred jedlom, osviežiť tvár a krk.

6. Náhradné oblečenie, Vezmite si niekoľko súprav oblečenia so sebou, aby ste v prípade potreby mohli niečo zmeniť.

7. Jedlo a pitie, Najlepšie vhodné poháre s hotovou detskou výživou. Tiež si niekoľko fliaš šťavy a vody.

8. hračky, Vyberte si ten, ktorý má rád drobky, ale skôr si kúpte nový.

Pozrite si video: Miro Jaroš - MOJE TELO Oficiálny videoklip z DVD2 (Január 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár