Baby Sleep: Otázky a odpovede

Detský spánok a jedlo sú dve veci, ktoré najviac znepokojujú mladých rodičov. Zdá sa, že veľa mamičiek, že nemajú nikoho iného, ​​kto má také problémy. Ale verte mi, existuje cesta von z akejkoľvek situácie. Zvážte najčastejšie otázky.

Potrebujú všetky deti denný spánok?

Pre deti do 2 rokov denný spánok nie je odporúčaním, ale skôr nevyhnutnosťou, Odborníci radia rodičom, aby si udržali denný spánok až do veku 6-7 rokov, pretože zlepšuje koncentráciu a má pozitívny vplyv na zdravie dieťaťa.

Ale všetky deti sú iné. Niektorí môžu počas dňa odmietnuť ísť spať. Takéto deti zvyčajne končia svoju noc. Večer idú spať o niečo skôr a ráno vstanú o niečo neskôr. V takýchto situáciách sa nebojte. Ak sa dieťa cíti dobre, veselo a veselo, potom je všetko v poriadku. Prípadne si počas dňa jednoducho ľahnite a počúvajte hudbu.

Odchádzame do odpočinku. Bude mať dieťa problémy so spaním?

Neboj sa o to. Telo dieťaťa sa dobre prispôsobuje malým zmenám v dennom režime a môže nezávisle regulovať množstvo spánku. Napríklad ste šli na dovolenku s celou rodinou a omrvinky šli spať o pol hodiny neskôr ako obvykle, potom ráno o pol hodiny neskôr. Po niekoľkých dňoch všetko padne na svoje miesto.

Čo ak dieťa nespí do polnoci alebo dlhšie?

V tomto prípade je potrebný integrovaný prístup. Po prvé, posúvajte malé popoludnie na skorší čas, aby bol večer unavený. Po druhé, dodržiavať rituál pred spaním: kúpanie, pokojné hry, večerné príbehy.

Možno budete musieť ľahnúť vedľa dieťaťa. V prípade potreby sa môžete obrátiť na neurológa. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou vám odporúčame masáž a kúpanie. Konzultácia s homeopatom môže byť veľmi užitočná.

Večer kúpanie vzrušuje dieťa, a on nemôže spať ...

Zvyčajne v procese masáže a kúpania dieťa trávi veľa energie, unavuje sa, a preto zaspí rýchlejšie a potom celú noc spí. V niektorých prípadoch sa však dieťa po 30 minútach prebudí a je veľmi ťažké ho znovu položiť.

Je to preto, že excitácia a energia generovaná počas týchto postupov musia nájsť cestu von. V tomto prípade je lepšie prejsť na vodné postupy skôr. Kúpajte svoje dieťa počas dňa, v čase vhodnom pre vás.

Potrebujete úplné ticho, keď dieťa spí?

Mnoho matiek počas spánku omrvinky sa snažia poskytnúť úplné ticho (vypnite televízor, hovorte šepotom, choďte na špičku atď.), Ale to nie je správne. Dieťa, ktoré je zvyknuté spať v úplnom tichu, sa môže prebudiť z najmenšieho hluku. Samozrejme, keď strúhanka zaspí, musíte urobiť tichšiu hudbu alebo televíziu a vyhnúť sa hlasným zvukom, ale prirodzené zvukové pozadie by malo zostať, To platí najmä pre denný spánok.

Zanechajte Svoj Komentár