Ako bude dieťa vyzerať?

Niektorí veria, že roztomilé dievčatko sa určite stane krásnou ženou, a veľké novorodenca bude určite dobrý športovec. Pokúsme sa na to prísť - je to pravda?

Sledujete svoje dieťa, ktoré šťastne a nedbalo beží po miestnosti a snaží sa predstaviť si, ako bude vyzerať, keď vyrastie ... Ktoré povolanie si vyberiete? Ako bude vyzerať? Môžeme ovplyvniť budúcnosť dieťaťa?

Keby bolo v detskom oddelení moje dieťa najväčšie, bol by to vysoký a pekný muž?

Nie nevyhnutne. Môže to byť vtedy, ak sú rodičia dieťaťa alebo blízki príbuzní vysokí. Pretože rast je veľmi závislý od génov. Aj v prvých rokoch života je tento ukazovateľ ovplyvnený vyváženou stravou a náležitou starostlivosťou. Ale ak rodičia drobky malej alebo strednej výšky, potom je nepravdepodobné, že by bol hrdina, aj keď sa narodil veľký.

Je pravda, že krásna dievčina vyrastie krásna žena?

Nie. Všetky malé deti sú krásne, ale ich vlastnosti sa menia s vekom a nemôžeme to ovplyvniť. Jediná vec, ktorú môžeme urobiť, nie je pokaziť túto krásu. Vzhľadom k tomu, zlé sústo, zubný kaz, alergické vyrážky a nadváha nebude veľmi dobre ovplyvniť vzhľad malého princezná.

Moje dieťa začalo boom veľmi skoro, dať kocky do ... Bude to génius?

Možno, pretože rýchly duševný a fyzický vývoj omrvinky hovorí o nadaní. Preto určite potrebujete podporiť dieťa, vytvoriť podmienky pre rozvoj jeho schopností. Ale nepreháňajte to. Príliš vysoké nároky ho môžu odradiť od učenia.

Môj malý syn má 6 mesiacov a už stojí v aréne. Bude športovec?

Nie je vylúčené, pretože dieťa, ktoré sa vyznačuje svojou silou a obratnosťou, má určite schopnosť športovať. Ale či bude úspešný - záleží na jeho vytrvalosti a túžbe. Preto poskytnite strúhanke možnosť voľne sa pohybovať, aby sa mu činnosť stala potešením.

Ak moja dcéra naozaj rád počúva rozprávky, naučí sa hovoriť rýchlejšie?

Áno. Musíme začať hovoriť s dieťaťom čo najskôr, aby si pamätala viac slov. A keď príde čas pre prvé frázy, veľmi rýchlo začne hovoriť.

Jeden rok staré dieťa neradi hrá s inými deťmi. Bude vyrastať uzavretý?

Samozrejme, že nie. Deti do troch rokov nemusia komunikovať so svojimi rovesníkmi. Maximálne, čo môžu - hrať vedľa seba. Aj keď dieťa nechce zdieľať svoje hračky s inými deťmi, považuje sa to za normálne. To je vysvetlené tým, že deti v tomto veku sú zamerané na seba a svoje veci vnímajú ako súčasť svojho sveta.

Preto nie je potrebné nútiť omrvinky komunikovať so svojimi rovesníkmi a zdieľať hračky. Ale aby sme sa vyhli spoločnosti detí, tiež by nemali. Postupom času si dieťa zvykne na iné deti a učí sa s nimi byť priateľmi. Majte trpezlivosť a všetko bude fungovať pre vás.

Moja dcéra miluje byť centrom pozornosti. Je to budúca hviezda?

Možno. Veľa detí miluje byť v centre pozornosti. Ak vaše dieťa nie je ľahostajné k sláve, neľutujte ho potleskom a chválou. Snažte sa ho vyprovokovať k práci a za úspech určite určite odmeňte. Nezabudnite však vysvetliť, že aj iné deti chcú upozorniť na seba.

Pozrite si video: Deti a osobný rozvoj - ako bude vyzerať detská kniha: Čo urobiť s nápadom (Február 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár