Ako si vybrať kozmetiku pre deti?

Pre omrvinky nepotrebujú veľa kozmetiky, ale mali by byť vysoko kvalitné a prednostne s prídavkom extraktov byliniek a prírodných olejov.

Teraz existuje mnoho krémov, balzamov obsahujúcich harmanček, olivový olej, aloe, ktoré sú veľmi dobré pre jemnú pokožku detí a upokojujú podráždenie.

Pokúsme sa však zistiť, či sú éterické oleje a bylinky vždy prospešné pre dieťa a či nemôžu vyvolať alergickú reakciu.

Detská kozmetika by nemala obsahovať umelé príchute, pretože môžu poškodiť zdravie dieťaťa. Nemožno však tvrdiť, že všetky ochutené kozmetické prípravky sú škodlivé pre deti. Mnohé kozmetické prípravky majú príjemnú arómu len vďaka prírodným éterickým olejom, napríklad levanduľovému esenciálnemu oleju. Môžete ich bezpečne používať na starostlivosť o svoje dieťa.

Ale aj prírodné aromatické látky môžu vyvolať alergické reakcie, preto je pre alergické deti lepšie kúpiť si neparfumované balzamy a krémy.

Dobré produkty na kúpanie by mali zahŕňať bylinné výťažky s antibakteriálnym účinkom. Vo väčšine prípadov ide o extrakt z kvetov harmančeka, ktorý má antibakteriálny a protizápalový účinok a tiež zmierňuje podráždenie pokožky. Podobný účinok má extrakt melissy a tisícročia.

Ale všimnite si, že harmanček výrobky môžu spôsobiť alergie. Preto ak dieťa má citlivú pokožku, nepoužívajte harmančekový odvar, aby ste sa oň starali. Ale v kozmetike je spracovaná špeciálnou technológiou a len vo výnimočných prípadoch spôsobuje alergické reakcie.

Vôňa levandule má upokojujúci účinok na dieťa, takže pre večerné procedúry, vyberte výrobky s pridaním levanduľového oleja. Ak pri kúpaní pridajte levanduľovú kúpeľovú penu alebo si umyte vlasy levanduľovým šampónom, mačička sa rýchlo uvoľní a zaspí.

Ak má dieťa príliš suchú pokožku, Do kúpeľa môžete pridať niekoľko kvapiek emulzie sójového oleja. Mimochodom, je často súčasťou zloženia špeciálnych prostriedkov na kúpanie detí s citlivou pokožkou. Vďaka obsahu nenasýtených mastných kyselín dobre hydratuje suchú pokožku a zmierňuje svrbenie. Takéto prostriedky po kúpaní zanechávajú na pokožke mastný film, ktorý navyše chráni pred vysychaním a podráždením.

Pre ochranu pred slnkom Je lepšie používať krém s prírodnými, skôr ako chemickými filtrami. Pretože chemické filtre, ktoré vstupujú do tela dieťaťa cez pokožku, môžu spôsobiť alergické reakcie. Z tohto dôvodu sa v krémoch pre najmenších používajú prírodné, prírodné filtre - oxid zinočnatý a oxid titaničitý (nazývajú sa aj mikropigmenty). Odrážajú a rozptyľujú slnečné lúče.

A pamätajte, že nemôžete použiť bylinnú kozmetiku pre dospelých na starostlivosť o vaše dieťa, aj keď neobsahuje umelé farbivá alebo konzervačné látky. Vzhľadom k tomu, že sú príliš vysoké koncentrácie rastlinných extraktov, a veľké množstvo účinných látok môže spôsobiť alergie v omrvinky.

Pri kúpe novej kozmetiky pre dieťa si určite prečítajte obal. Mal by obsahovať tieto informácie:

- v akom veku môžete tento nástroj používať - ​​nekupujte kozmetiku, ktorá nie je vhodná pre dieťa podľa veku;

- zloženie - nekupujte výrobky obsahujúce umelé farbivá a príchute;

- trvanlivosť - vyberte iba čerstvé výrobky.

Pozrite si video: Detská výbavička: KOČÍKY A AUTOSEDAČKY (Február 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár