Je operácia potrebná, ak má dieťa kryptorchizmus?

Podľa štatistík je táto diagnóza u 3 - 5 chlapcov zo 100. U predčasne narodených detí sú tieto hodnoty ešte vyššie. kryptorchismus podmienene preložené ako "skryté vajíčko". Vo väčšine prípadov je táto choroba jednostranná.

Tvorba semenníkov sa vyskytuje v brušnej dutine, po ktorej zostupujú do miešku počas posledného trimestra tehotenstva. Tento komplexný proces je ovplyvnený mnohými faktormi: hladinou mužského pohlavného hormónu testosterónu, anatomickými a fyziologickými vlastnosťami, vnútrobrušným tlakom a podobne.

Počas prvých 3-6 mesiacov života dieťaťa, vo väčšine prípadov počiatočného kryptorchizmu, sú semenníky na mieste. Predpokladá sa, že je to spôsobené zvýšenou hladinou testosterónu.

Prečo je poloha semenníkov taká dôležitá?

Normálny vývoj semenníkov sa môže vyskytnúť len v miešku. Jeho teplota je o 2-3 ° C nižšia ako v dutine brušnej, čo umožňuje normálne rozvinúť spermie. Preto, ak lekárska pomoc nebola poskytnutá včas, v budúcnosti môže mať chlapec neplodnosť. Áno, a kozmetický účinok môže viesť ku komplexu sexuálnej inferiority.

Ak sa do 6 mesiacov situácia nezmení, musíte sa poradiť s chirurgom-urológom. Ak je to možné, obráťte sa na špecializované centrum, pretože v niektorých ťažkých situáciách môže byť potrebné na detekciu semenníkov vyžadovať moderné špecializované vybavenie. Okrem toho, v niektorých prípadoch, iba skúsený špecialista bude schopný rozlíšiť kryptorchizmus od abnormálne umiestneného semenníka.

Existujú prípady falošného kryptorchizmuv ktorom sa semenníky zatiahnu do ingvinálneho kanála. Podľa odborníkov sa táto situácia vyskytuje v polovici prípadov. To znamená, že pod vplyvom vonkajších faktorov (strach, studená voda) sa môže normálne umiestnené semenník niekedy vytiahnuť do šourku v dôsledku reflexnej kontrakcie špeciálneho svalu. V tomto prípade je tiež potrebné navštíviť lekára.

Je operácia potrebná na kryptorchizmus?

Загрузка...

V niektorých prípadoch postačí predstaviť dieťaťu hormón choriogonadotropín, ktorý pomáha prirodzenému procesu znižovania semenníkov. Odborníci odhadujú, že účinnosť takejto liečby je približne 30-35%. Ale tento hormón pomáha zastaviť rast dieťaťa, preto sú možnosti tejto metódy veľmi obmedzené.

Operácia preto zostáva hlavnou liečbou kryptorchizmu a zavedenie hormónu sa niekedy používa na jeho prípravu. Optimálny vek pre operáciu je medzi 1 a 2 rokmi. Termín je 3 roky.

Ak z nejakého dôvodu operácia nebola vykonaná pred 6 rokmi, v budúcnosti musí byť semenník odstránený kvôli riziku vzniku nádoru. Preto, nie je potrebné sa obávať skorého veku dieťaťa, čím skôr je semenník "na mieste", tým lepšie.

Pamätajte si, že väčšina problémov u mužov začína v ranom detstve, takže sa uistite, že vaše dieťa raz ročne ukáže urológovi.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár