Ako pomôcť dieťaťu s angínou?

Veľké množstvo nervových zakončení sa nachádza v hrdle, takže zápal mandlí prináša dieťaťu mnoho nepríjemných pocitov. Deti sa rozmarné, majú zlú chuť k jedlu, nechcú piť. A vašou hlavnou úlohou je odstrániť tieto nepríjemné pocity. Takže ...

Ako pomôcť dieťaťu s angínou

1. Najprv musíte zmierniť bolesť hrdla. Na tento účel sú perfektný sirup proti kašľu (napr. "Pectusin") a homeopatické pastilky.

2. Uistite sa, že ste v detskej izbe navlhčili vzduch. K tomu, teraz predáva špeciálne zvlhčovače, ale môžete len zavesiť mokré listy.

3. Posteľ je pre dieťa veľmi dôležitá, pretože ak máte na nohách bolesti v krku, môžu sa vyskytnúť komplikácie v obličkách av srdci. A nezabudnite, že toto je nákazlivé ochorenie, takže ak je to možné, dieťa by malo byť v samostatnej miestnosti.

4. Hlavný spôsob liečby angíny, samozrejme, liekov predpísaných lekárom (antibiotiká, antimykotiká alebo antivirotiká). Sú dobre doplnené kloktaním, inhaláciou a mazaním hrdla Lugolom.

5. Teleso omrvinky s bolesťou v krku trpia intoxikáciou, takže sa uistite, že pil teplú tekutinu čo najviac a častejšie.

6. Odstráňte korenené, kyslé a slané potraviny z detskej stravy. Dráždi bolesť v krku ešte viac. Je lepšie ho nahradiť nesladenými obilninami, ovocnými a zeleninovými pyré.

7. Aby sa dieťa zotavilo rýchlejšie, potrebuje vitamíny a minerály. V lekárni môžete ľahko nájsť správne komplexy.

8. Známkami zotavenia bude normálna teplota počas piatich dní, žiadne bolesti v krku a normálne testy.

9. Bezprostredne po uzdravení nie je potrebné vziať dieťa do materskej školy. Stále potrebuje získať silu po chorobe a na chvíľu sa vyhnúť fyzickej námahe. Teraz je čas na pokojné prechádzky na čerstvom vzduchu a dlhší spánok.

10. Angína je veľmi nebezpečná choroba a ak nie je úplne vyliečená, môže viesť k vzniku komplikácií (reumatická horúčka). Ale vo väčšine prípadov to vedie k chronickej angína. Imunita dieťaťa sa znižuje a aj pri miernom podchladení okamžite ochorie. Okrem toho, liečba angíny môže trvať niekoľko mesiacov nepretržitého lekárskeho zákroku. Ak to nepomôže, detské mandle sú odstránené.

Zanechajte Svoj Komentár