Chronický únavový syndróm: Symptómy a liečba

Každý môže prepracovať, ale chronický únavový syndróm je ochorenienamiesto bežnej únavy. Prejavuje sa vo forme ťažkej fyzickej a psychickej únavy, ktorá neprechádza ani po spánku.

Lekári stále nemôžu dospieť k spoločnému názoru na svoje príčiny. Ale v jednom z ich názorov sa zbiehajú: chronický únavový syndróm spôsobuje veľké a dlhotrvajúce monotónne zaťaženie, ktoré vyčerpáva zásoby životnej energie.

K tomu je pridaný dlhý zoznam ďalších faktorov: znížená imunita, zlé návyky, nedostatok spánku, zneužívanie silného čaju alebo kávy, vírusové ochorenia ...

Symptómy syndrómu chronickej únavy

Sú dosť rôznorodé a môžu byť zamenené s inými chorobami. Mierna teplota 37,2-37,5 ° C môže byť pridaná k psychickej a fyzickej únave na dlhú dobu, svalová slabosť, bolesť kĺbov, potenie, bolesť hlavy, poruchy spánku, atď.

Ale tieto príznaky môžu znamenať závažnejšie ochorenia, takže ak nie sú identifikované žiadne choroby, len potom môžete zostať na diagnóze "syndrómu chronickej únavy".

Liečba chronického únavového syndrómu

Загрузка...

Na liečbu chronického únavového syndrómu tablety neexistujú, takže musíte zmeniť svoj životný štýl a prístup k vášmu zdraviu:

1. Viac. Často idú von na ulicu, navštívia bazén, idú pešo so svojím dieťaťom na lyžiach alebo na kolieskových korčuliach. Začnite robiť gymnastiku.

2. Zbavte sa zlých návykov. Alkohol a tabak nielen ničia nervové bunky mozgu, ale tiež narušujú fungovanie srdca, pečene, obličiek a pankreasu.

3. Skontrolujte ponuku. Pridajte k svojej strave zeleninu, ovocie, prírodné šťavy a mliečne výrobky.

4. Urobte masáž. Uvoľňuje stres a nabíja telo energiou.

5. Vezmite vitamíny. Ale najprv sa poraďte so svojím lekárom, pretože dlhodobé imunomodulátory môžu zvýšiť asténiu, zvýšiť krvný tlak a spôsobiť nespavosť.

6. Vezmite terapeutické kúpele. Do vody pridajte morskú soľ, aromatické oleje alebo bylinné nálevy.

Pite viac džúsov. Budú nielen nahradiť čaj alebo kávu, ale tiež vám každodennú potrebu vitamínov.

A nakoniec, milujte sa a pokúste sa potešiť seba. Komunikujte viac s priateľmi, nakupujte a aktualizujte svoj šatník, navštívte salón krásy. Ešte lepšie je vziať si dovolenku na pár dní a vziať si pauzu, potom určite zabudnete na chronickú únavu.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár