Či chcete dať dieťaťu cumlík?

Ak chcete zistiť či dať dieťaťu cumlík, odpovedzte na otázku: prečo je pre neho? Predpokladá sa, že figurína pomáha rýchlo upokojiť drobky. Ale myslíte si, že si možno stačí vziať dieťa do náručia? Koniec koncov, pozornosť a starostlivosť mojej matky je pre neho oveľa dôležitejšia.

Aj keď, ak je dieťa na umelé kŕmenie a potrebuje uspokojiť sací reflex, bude to dosť ťažké robiť bez bradavky. Podľa určitých pravidiel však používanie figuríny môže prejsť bez ďalších ťažkostí.

Sací reflex je nevyhnutný pre dieťa, aby vypil materské mlieko. On sa objaví pred narodením dieťaťa. Okrem toho, sania naozaj pomáha dieťaťu upokojiť a dáva mu pocit bezpečia.

Podľa odborníkov, ak je dieťa dojčenie, jeho potreba sania je plne spokojný. V niektorých prípadoch však musíte bradavku dodať.

Keď potrebujete dať dieťaťu cumlík

1. Dudlík sa môže podať pred spaním. Sania pohyby upokojujú dieťa a on rýchlo zaspí.

2. Keď má dieťa bolesť žalúdka. Bradavka mu umožní uniknúť a bolesť bude jednoduchšia a rýchlejšia.

3. Ak sa dieťa snaží cicať všetko, čo príde vhod. V tomto prípade, ak nie je hlad, môžete dať cumlík. Toto je obzvlášť výrazné v prvých mesiacoch života. A keď začnete zavádzať doplnkové potraviny, sací reflex začne oslabovať.

Prečo je bradavka škodlivá

Загрузка...

Po prvé, príliš skoré oboznámenie sa s cumlíkom môže viesť k tomu, že sa dieťa nevie naučiť správne si vziať prsník a bude pre vás ťažké začať kŕmiť.

Každý vie, že dieťa, ktoré pozná svet, sa snaží všetko ochutnať. A ak je jeho ústa stále zaneprázdnená bradavkou, bude to dosť problematické.

V niektorých prípadoch, keď strúhanka nemôže byť dlhšiu dobu súčasťou dudlíka, môže dôjsť k nesprávnemu uhryznutiu.

Ďalším nepríjemným momentom je alergia na latex. Začína bradavkami a môže priniesť veľa problémov v budúcnosti. Po prvé, pri obmedzovaní poskytovania zdravotnej starostlivosti.

Kedy odstaviť z bradaviek?

Optimálny vek na to je 6-7 mesiacov. Malo by sa to však robiť postupne. Začať vyzdvihnúť, keď dieťa hrá alebo spí. Pripravte sa na skutočnosť, že rozlúčka môže byť dlhá a ťažká, ale trpezlivosť a dôslednosť v akciách vám pomôžu vyrovnať sa. Ukážte svoju lásku svojmu dieťaťu častejšie, teraz ho obzvlášť potrebuje.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár