Ako udržať hmotnosť dieťaťa je normálne?

Váha dojčených detí zvyčajne nespôsobuje úzkosť. To je spôsobené tým, že matka produkuje množstvo mlieka, ktoré dieťa potrebuje. Okrem toho je ideálne pre svoje zloženie.

V tabuľke výšky a hmotnosti detí môžete vidieť mesačné prírastky hmotnosti. Tieto ukazovatele sú považované za normu, v ktorej sa mačička plne rozvíja.

Nemôžeme však ignorovať jednotlivé charakteristiky., Ak dieťa nemá váhu v súlade so všeobecne prijatými normami, ale cíti sa dobre, aktívne hrá, je celkom možné, že sa vyvinul aj niekto z jeho príbuzných. Nadváhu však nemožno pripísať zdravotným ukazovateľom. Poďme sa pokúsiť zistiť, čo máme robiť, udržiavať normálnu hmotnosť dieťaťa.

Nakŕmte svoje dieťa na požiadanie. Nie je potrebné obmedziť ho na potraviny, ak váži trochu nad normou. Keď sa začne plaziť, chodiť a hrať aktívne, extra kalórie rýchlo zmizne. Prsné mlieko obsahuje tuk, ktorý sa ľahko spáli.

Skontrolujte ponuku. To, čo jete, má veľký vplyv na zloženie mlieka. A ak má vaše dieťa tendenciu k nadváhe, odstráňte z vašej stravy vysokokalorické potraviny. Napríklad tuk môže byť nahradený rybami a šalátmi. Obsahujú veľa nenasýtených mastných kyselín, ktoré sú dobré pre telo a nespôsobujú nadmernú hmotnosť.

Neprekrývajte dieťa. Deti veľmi milujú proces dojčenia, upokojujú ho a dávajú pocit bezpečia. Preto, ak sa dieťa nedávno zjedlo a stále plače, je možné, že potrebuje vašu pozornosť alebo že sa o niečo obáva, a nemali by ste mu okamžite dať prsia.

Zostatok strúhanky potravín. Ak je dieťa chudnutie chudobné, diverzifikovať jeho menu s high-kalórie potravín. Ak mu to nevadí, môžete túto časť zvýšiť. Buďte opatrní pri vstupe do krmiva pre mäso. Ak chcete stráviť dieťa potrebuje viac času a energie, takže musíte nájsť optimálnu dávku. Lekár vám v tom pomôže. Môže byť potrebné zvážiť dieťa pred a po kŕmení, aby ste zistili, či je dosť. Ale v každom prípade, nebojte sa. Hlavnou vecou je, aby sa dieťa plne rozvinulo a cítilo sa dobre, a nízka hmotnosť môže byť aj genetickou vlastnosťou a neskôr normalizuje.

Neponáhľajte zdroj. Dospelé jedlo určite obsahuje viac kalórií ako mlieko. Ale nie je tak užitočná a nebude schopná poskytnúť rovnaké množstvo potrebných vitamínov a živín. Okrem toho dieťa dostane menej protilátok, čo môže spôsobiť ochorenia.

Vytvorte graf prírastku hmotnosti. To vám umožní vizuálne posúdiť zmenu hmotnosti. Je nepravdepodobné, že by sa váš harmonogram zhodoval so všeobecne prijatými normami, pretože každé dieťa sa vyvíja individuálne. Preto v prípade malých odchýlok sa nebojte. Uistite sa, že strúhanka bola veselá, aktívna, spoločenská - to sú hlavné ukazovatele jej vývoja.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár