Ako nájsť spoločný jazyk s mojou babičkou?

Mama je pre teba najbližšia a najdrahšia osoba. Počas tehotenstva sa starala o vás oboch v každom smere a podporovala ju. Samozrejme Ste jej veľmi vďačný, ale niekedy sa neustále rady a rady stávajú nepríjemnými.

Nesúhlasíte v rodičovstve, v domácnosti. V dôsledku toho sa situácia zahrieva a ovplyvňuje drobky. Pokúste sa zistiť príčiny tohto problému a nehádajte sa s babičkou.

Častou príčinou hádok je popôrodná depresia. Ste v depresii a cítite sa unavení a podráždení. A sily nie vždy prekonajú tento stav.

V tejto situácii by ste sa mali pokúsiť vysvetliť svojej babičke, že takéto správanie nie je rozmarom, ale zvláštnou podmienkou, ktorá je spôsobená hormonálnymi zmenami v tele. Ak vám neverí, choďte na špecialistu, ktorý vám všetko vysvetlí.

Ďalším spoločným problémom je, kedy babička sa považuje za odborníka pri výchove dieťaťa a domácnosti. Samozrejme, že ju nemožno ignorovať, pretože vychovávala svoje deti. Ale keď sú všetky vaše akcie kritizované a stanovisko sa jednoducho neberie do úvahy, začnete sa cítiť neadekvátne. Je nepravdepodobné, že by to malo pozitívny vplyv na rodinné vzťahy.

V tomto prípade budete opäť musieť sedieť pri rokovacom stole. Vysvetlite babičke, že jej pomoc je, samozrejme, neoceniteľná, ale toto je vaše dieťa a metódy vzdelávania, ktoré si vyberiete. Okrem toho sa v posledných rokoch jej znalosti môžu stať trochu zastarané, čo znamená, že je čas ich aktualizovať.

bohužiaľ, ani najmodernejšie babičky nemôžu vždy zmeniť svoje presvedčenie, Toto sa prejavuje v detailoch, ale napriek tomu by ste nemali byť ticho a urazení. Je lepšie snažiť sa pochopiť, čo to robí babička, a nie inak. Zvyčajne je poháňaná túžbou pomôcť.

Ona tiež len potrebuje vašu pozornosť a starostlivosť. Preto často ukazujú svoju lásku tak, aby to bolo potrebné. A potom v priebehu času bude určite počúvať váš názor a rozdiely budú oveľa menšie.

Keď troška vyrastie trochu, možno budete chcieť ísť do práce pred koncom dekrétu. Potom namiesto toho, aby ste hľadali opatrovateľku, môžete nechať tú malú s babičkou. A môže to byť problém.

Možno sa začnete cítiť žiarliví a babička vám bude konkurovať. Pravdepodobne sa budete tiež báť, že vás v živote dieťaťa donúti k tomu, aby ste sa dostali do pozadia, a bude ťažké sa s týmto pocitom vyrovnať. Ale musíte pochopiť, že skôr či neskôr budete musieť pustiť dieťa. Žiarlivosť však neprinesie nič dobré. Dajte dieťaťu maximálne voľný čas a nemyslite si, že to bude stačiť.

Ak aj napriek všetkému vášmu úsiliu nie je možné zlepšiť vzťahy, myslieť si, možno najlepšou cestou by bolo presťahovať sa do iného bytu.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár