Starať sa o zdvorilosť detí

"Ďakujem", "Prosím", "Prepáč" - tieto slová sú veľmi dôležité v komunikácii. Pomôžu vyriešiť sporné otázky, nájsť kompromis a len nadviazať dobré vzťahy. A čím skôr začnete zvyšovať zdvorilosť dieťaťa, tým lepšie.

Dobré mravy sú položené v ranom detstve, keď drobečka sleduje mamu a otca a snaží sa napodobňovať ich správanie. Preto je osobný príklad omnoho efektívnejší ako vzdelávacie rozhovory a neustále pripomienky.

prosím

Prvá „dajte“, ktorú budete počuť od dieťaťa už v prvom roku života, ale bude to skôr požiadavka než požiadavka. A teraz musíte povedať dieťa „prosím“. Takto si postupne spomína, keď sa toto slovo používa.

Deti neustále potrebujú vysvetľovať pravidlá správania s ľuďmi a bez ohľadu na to, či ide o príbuzných, rovesníkov alebo cudzincov. Povedzte dieťaťu, že slovo „prosím“ pomôže mu získať požadovanú hračku bez konfliktných situácií.

Ak chcete naučiť svoje dieťa zdvorilo, ukážte mu všetko príkladom. Je nepravdepodobné, že strúhanka vysloví takéto slová, ak ste ich nikdy nepočuli vo vašej rodine. Samozrejme, je ťažké povedať dieťaťu: „Prosím, oblečte sa rýchlejšie, sme neskoro“, keď sa proces oneskorí o 30 minút. Ale vaša trpezlivosť bude odmenená, keď vaše dieťa začne používať magické slová pri komunikácii so svojimi rovesníkmi.

Pre viac efekt, nahradiť žiadosť s požiadavkou, potom sa určite začne bežať rýchlejšie. Scarce bude mať pocit, že má na výber, a nie potrebu plniť ďalšie želania rodičov.

Ďakujem

Slovo „ďakujem“ sa zvyčajne hovorí tak často, ako je to len možné. Umožňuje dieťaťu tvoriť sebaúctu a sebavedomie. Ak ďakujete dieťaťu za každý dobrý skutok, pochopí, že urobil niečo naozaj dobré.

Nie je potrebné byť naštvaný, ak je dieťa liečené na niečo chutné, a on nič nehovorí. V tejto situácii by ste nemali nútiť drvinu na frázy ako „čo povedať?“ A podobne. Ďakujem, nech sa dieťa opäť pozrie, ako sa správať. A keď dieťa v správnej situácii hovorí: „Ďakujem,“ nezabudnite ho podporiť. Takže krok za krokom, pomaly, ale účinne, vyvolávate zdvorilosť dieťaťa.

ľutovať

Často sa môžete stretnúť s názorom rodičov, že sa dieťa nemusí ospravedlňovať, aj keď naozaj nie sú správne. To je nesprávny názor.

Pokúste sa vysvetliť maličkému, že každý sa môže dostať do nepríjemnej pozície, a ak existuje príležitosť, musíte požiadať o odpustenie.

Staňte sa príkladom pre dieťa, ospravedlňte sa mu, keď je to nesprávne alebo nespravodlivé. Dieťa si to bude pamätať a v podobnej situácii je veľmi pravdepodobné, že urobí to isté. Tak sa učí priznať svoje chyby a pokúsiť sa ich napraviť.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár