Fosfor počas tehotenstva

V menu budúcej matky musí byť dostatočné množstvo minerálov. Sú jednoducho nevyhnutné pre úplný rozvoj dieťaťa. Hlavnou vecou je udržať rovnováhu.

Fosfor sa najlepšie kombinuje s vápnikom, proteínom a vitamínom D. Nedostatok jednej z týchto látok môže viesť k vážnym zdravotným problémom.

Vaše zdravie sa zhoršilo, objavila sa únava a depresia, schudli ste? Čo najrýchlejšie diverzifikujte svoju stravu s výrobkami obsahujúcimi fosfor, pretože ich potreba sa zdvojnásobila.

Ako funguje fosfor?

V tele dospelého asi 1 kg tohto minerálu. Nachádza sa v kostiach, zuboch a mäkkých tkanivách - svalovom, hematopoetickom a nervóznom. Jeho hlavnou funkciou je regulovať metabolizmus a premieňať potraviny na energiu. Fosfor sa tiež podieľa na mnohých fyziologických procesoch:

- reguluje acidobázickú rovnováhu v žalúdku;

- má pozitívny vplyv na činnosť obličiek, pečene a žlčových ciest;

- podporuje bunkové delenie a rast;

- zlepšuje funkciu srdca;

- chráni pred imunodeficienciou;

- chráni príštitné telieska.

Na to, aby ste mali telo počas tehotenstva k dispozícii potrebné množstvo fosforu, je potrebné jesť denne asi 200 g mäsa, 250 g rýb a 300 g obilných produktov. Myslíte príliš veľa? To je vysvetlené veľmi jednoducho.

Od prvých dní tehotenstva je na prvom mieste zdravie a vývoj dieťaťa. Veľké množstvo vápnika a fosforu sa vynakladá na tvorbu jeho kostí, zubov, svalov a nervového systému. Tiež fosfor je potrebný pre rozvoj mozgu a duševnú aktivitu.

Tento stopový prvok sa podieľa na tvorbe zažívacích orgánov, zlepšuje sekréciu žalúdka, vylučovanie žlčou a je potrebný pre organizmus, aby strávil strúhanky živín.

Fosfor je zodpovedný za správny prenos dedičných znakov. Je to jeden z najdôležitejších prvkov v štruktúre DNA a RNA: s jeho pomocou sa stanovuje vzhľad, postava, charakter a talent dieťaťa.

Kontrola fosforu v tele

Загрузка...

Zuby reagujú najprv na nedostatok fosforu v tele, preto každý trimester musíte navštíviť zubára. Prvým znakom je reakcia zubov na studené alebo teplé jedlo. Na vyriešenie problému pomôže mäsové, mliečne a obilné výrobky.

Pre periodontálne ochorenia, zadajte potraviny bohaté na fosfor vo vašej strave: kapusta, zeler, mrkva, špenát, baklažán, petržlen. Mimochodom, na urýchlenie regenerácie tkaniva po výplni zubov, môžete jesť orechy (mandle, arašidy), tekvicové semená a slnečnicové semená.

Ďalší spôsob, ako zistiť nedostatok fosforu - vzhľad vlasov. S porušením minerálneho metabolizmu sa stávajú tupými a krehkými. Na zlepšenie ich stavu pomôžu morské plody: ryby, chobotnice, krevety, kale. Správna výživa v spojení s kozmetickými postupmi pomôže rýchlo vyriešiť tento problém.

Minerálna strava.

Jeden rybí deň v týždni poskytne telu všetky potrebné minerály a vitamíny. Ako si vybrať ryby, prečítajte si článok „Rybia návnada“. Ak chcete získať maximálny úžitok, ryby sú najlepšie v pare alebo pečené v rúre.

Nemenej dôležité je mäso. Podľa odborníkov sa fosfor najlepšie vstrebáva zo živočíšnych produktov. Preferujem chudé mäso: králik, kurča, teľacie mäso.

Ak chcete získať fosfor z obilnín, sú vopred namočené vo vode tak, aby zrná boli opuchnuté. A až potom na oheň.

Pozrite si video: mrkvová nátierka. mrkva. pomazánky. nátierky (Február 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár