Ako sa vyhnúť konfliktom v rodine po narodení dieťaťa?

Po narodení mladej rodiny začína nový život. Teraz nie ste len manžel a manželka, ale aj otec a matka. Pre každého z vás je ťažké zvyknúť si na túto úlohu, takže si navzájom pomáhajte a zachraňujte rodinné šťastie. Pokúsime sa prísť na to, prečo vznikajú spory.

Príčiny konfliktu v mladých rodinách

Mladá matka už počas tehotenstva môže byť príliš zraniteľná a podráždená. A po narodení dieťaťa a ešte viac. Okrem nesmiernej lásky k malému stvoreniu zažíva obrovské množstvo iných emócií. A nie vždy sú pozitívne.

To je vysvetlené tým, že na ňu pripadla obrovská zodpovednosť a teraz musíte odpovedať nielen na seba. Navyše, každodenná rutina sa dramaticky mení a musíte sa veľa naučiť a prispôsobiť sa životu novým spôsobom.

Čo sa týka otca: tiež sa raduje a prežíva, ale nemá také zásadné zmeny. Zostali priatelia, práca, kolegovia. To však neznamená, že je pre neho jednoduchšie. Naopak, fyzické a morálne zaťaženie sa zvyšuje.

Je dokázané, že muži sa starajú 3 krát silnejšie ako ženy. V mnohých situáciách má žena dosť intuície a človek by mal všetko analyzovať a chápať. A bez pomoci ženy to bude pre neho veľmi ťažké.

Podľa psychológov sa väčšina žien sťažuje, že manžel nemiluje dieťa a nelieči ho tak ako vy. Často sa to stáva príčinou hádok.

Ako sa vyhnúť konfliktu v rodine?

Загрузка...

Samozrejme, plne sa venujete dieťaťu a chcete toho istého otca. Nestojí to za to. Miluje omrvinky rovnako ako vy a je tiež veľmi znepokojený. Ale nemôže to vždy ukázať.

Neočakávajte, že váš manžel prejaví potešenie a radosť zakaždým, keď príde do arény. Muži sú viac rezervovaní a zvyčajne neukazujú svoje emócie. Ukazujú svoju lásku trochu inak.

Zároveň by mal otec pochopiť, že najlepší darček pre dieťa bude vedľa vás, počuť váš hlas, cítiť teplo vašich rúk.

Nemenej populárna príčina konfliktov v rodine - rozdelenie zodpovednosti. Mnohé matky sa domnievajú, že ich manželia preniesli všetku prácu na ne a zanechali len malú časť svojich povinností.

Aby ste sa vyhli konfliktom, vytvorte zoznam najdôležitejších vecí, počnúc nákupom až po návštevu detskej kliniky, a rozdeľte ich medzi sebou, berúc do úvahy možnosti každého z nich. Takže nebudete mať otázku o tom, kto sa chystá na prechádzku s dieťaťom dnes, a kto ho kúpa a dáva do postele.

Nezabudnite na dobré správanie. Na prvý pohľad sa to môže zdať triviálne, ale nedostatok elementárnych "ďakujem" a "prosím" môže tiež spôsobiť konflikty. Pamätajte si, ako komunikujete v rodine. S najväčšou pravdepodobnosťou vaše požiadavky znejú ako objednávky a priania možno nazvať kritikou.

Aby ste sa vyhli konfliktom v rodine, naučte sa hovoriť komplimenty. Bude to omnoho lepšie, keď žena chváli svojho manžela za to, že sa snaží tak ťažko pomáhať, aj keď sa mu nepodarí zvládnuť všetko, čo obviňuje zo skutočnosti, že stále nevie, ako zmeniť plienku.

Človek by sa mal snažiť byť opatrnejší a starostlivejší. Vezmite iniciatívu do práce v domácnosti, dajte svojej žene kyticu krásnych kvetov, usporiadajte večeru pri sviečkach.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár