Všetko o podávaní fliaš

Normálny vývoj a blahobyt dieťaťa je priamo závislý od výživy. Samozrejme, že najužitočnejšie a chutné pre dieťa bude materské mlieko. Ale v niektorých situáciách je upravená zmes jedinou cestou von.

A nezúfajte. Hlavnou vecou pre dieťa je cítiť vašu lásku a starostlivosť. A kŕmenie je jedným z prejavov lásky, aj keď matka živí dieťa z fľaše.

Formovanie kontaktu s rodičmi a prílohami k nim dochádza u dieťaťa v prvých dvoch mesiacoch života. Počas tohto obdobia je pre neho mimoriadne dôležitá láska a starostlivosť.

V procese kŕmenia dieťa potrebuje cítiť vedľa svojej matky, počuť zvuk jej srdca. To umožňuje dieťaťu zapamätať si pocit pokoja a bezpečnosti, ktorý zažil v maternici. Preto je veľmi dôležité, aby ho počas tohto obdobia kŕmila matka.

Ak sa chce otec zúčastniť, priradiť mu rovnako dôležitú lekciu - prípravu umelej zmesi. Nech je manžel prítomný pri kŕmení, takže sa rýchlo naučí, ako robiť všetko na vlastnú päsť a kedykoľvek vás môže nahradiť. Snažte sa kŕmiť príjemným zážitkom pre celú rodinu. Za týmto účelom:

- preniesť všetky plány a zostať s dieťaťom tak, ako to potrebuje;

- pohodlne usadiť, aby póza počas kŕmenia nespôsobovala nepohodlie pre vás ani pre dieťa;

- Dávajte fľašu, ak sa dieťa roztrhlo. To môže neskôr spôsobiť problémy s apetítom;

- v procese kŕmenia, myslieť len na dieťa, budete riešiť všetky problémy neskôr.

Upozorňujeme, že technika odsávania prsníka a fľaše má výrazné rozdiely. V prvom prípade musí dieťa vyvinúť úsilie a v druhom prípade mlieko prúdi oveľa ľahšie. Ale nebojte sa, omrvinky sa naučia veľmi rýchlo. Samozrejme, najprv môže ukázať, že sa mu to nepáči, ale vaše dôsledné kroky pomôžu zefektívniť proces.

Niekoľko pravidiel pre úspešné kŕmenie fľaše

1. Získajte 4 fľaše naraz: 2 malé, na pitie a 2 veľké na zmes.

2. Ihneď po kŕmení umyte detské misky. K tomu, kúpiť dve kefy, sú často predávané s jednou súpravou - jedna pre fľašu, druhá pre bradavky. A pred prípravou zmesi nezabudnite sterilizovať detské jedlá.

3. Pri výbere bradaviek pre fľašu, pozrite sa, že zodpovedajú veku dieťaťa a majú ventil pre vzduch.

4. Na varenie používajte špeciálnu detskú vodu. Ak je mimo filtra, varte.

5. Dodržiavajte pokyny uvedené na obale. Ak sú porcie príliš malé, dieťa nedostane dostatok živín a veľké môže spôsobiť nadváhu.

6. Počas kŕmenia držte fľašu tak, aby zmes naplnila celú bradavku. Takže strúhanka prehltne menej vzduchu a bude menej narušená kolikou.

7. Po kŕmení držte dieťa vo vzpriamenej polohe, aby mohol vzduch von.

8. Zvyšnú zmes nikdy neskladujte a ešte viac si ju nevyhadzujte.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár