Výhody vody pre dieťa

Pre väčšinu procesov v tele je voda jednoducho potrebná. Napríklad metabolizmus bez neho je jednoducho nemožné. Preto môže dehydratácia spôsobiť mnohé choroby, najmä u detí.

V lete musí dieťa piť obzvlášť veľa. V horúcom počasí sa dieťa často potí a stráca veľa tekutiny. Vy si môžete sami vybrať, čo chcete kŕmiť dieťa, ale odborníci radia v lete, aby dieťa viac vody, aby nedošlo k preťaženiu tela dieťaťa.

Prsné mlieko obsahuje veľa živín, ale väčšinou sa skladá z 87% vody. Preto, dieťa, ktoré je dojčené, nepotrebuje ďalšie tekutiny, zatiaľ čo matka by mala vypiť až 2,5 - 3 litre vody denne.

Najlepšie sú nesýtené minerálne vody, ovocný kompót a slabý zelený čaj. Dobre uhasia smäd a nespôsobujú u detí alergie.

Deti, ktoré sú kŕmené fľašou, musia spájkovať nevyhnutne. Koniec koncov, upravené zmesi obsahujú cudzie proteíny, na rozdelenie ktorých telo trávi viac energie, a teda tekutiny. Okrem toho, v upravených zmesiach vody o niečo menej ako v materskom mlieku.

Kedy a ako kŕmiť dieťa vodou

Venujte pozornosť tomu, koľkokrát sa dieťa pije. Ak ste veľmi často, možno ste príliš teplý na to, aby ste ho nosili na prechádzku alebo je horúci v detskej izbe. Aj keď, ak drvina nežiada vodu, malo by to tiež pritiahnuť vašu pozornosť. Koniec koncov, dieťa môže byť tak horlivý na hru, že zabúda na všetko, vrátane smädu. Pravidelne preto vodu zalévajte vodou, bez čakania na to, aby sa ho opýtal. Ak to chcete urobiť správne, postupujte podľa pokynov:

1. Ponúknite dieťaťu vodu medzi krmivami. Ak sa dieťa pije počas jedla, voda zriedi žalúdočnú šťavu a živiny sa absorbujú pomalšie a horšie.

2. Nedávajte studenú vodu. Môže spôsobiť bolesť v krku, tracheitídu, laryngitídu. Zahrejte ho na telesnú teplotu. Potom dieťa rýchlo uhasí smäd a získa potrebné prvky.

3. Dieťa nechce piť? Pripravte odvar z hrozienok, sotva drvina odmietne takýto nápoj.

Deti sa pohybujú veľmi veľa, a preto sa veľa potia, takže majú väčšiu spotrebu vody ako dospelí. A ako viete, nedostatok vody môže viesť k dehydratácii. Ak ju chcete včas rozpoznať, prečítajte si o príznakoch dehydratácie.

Neodporúča sa piť

Samozrejme, že výhody vody pre telo je na nezaplatenie. Ale žiadna voda nie je vhodná na pitie, niektoré môžu byť dokonca škodlivé pre zdravie. Takéto nápoje sú najlepšie vylúčené zo stravy. V prvom rade ide o sladkú sódu. Je škodlivý aj pre dospelých, nehovoriac o deťoch.

Takéto nápoje obsahujú kofeín, benzoan sodný, umelé farbivá a príchute, kyselinu fosforečnú. Môžu spôsobiť koliku, dráždiť sliznicu žalúdka a čriev. A cukor obsiahnutý v nich spôsobuje kaz. Taktiež by ste nemali variť vaše dieťa s prevarenou vodou. Samozrejme, že to nepoškodí, ale nie je z toho absolútne žiadny úžitok.

Akú vodu si vybrať

Voda z kohútika môže obsahovať veľa soli, čo vytvára ďalšie zaťaženie obličiek. Okrem toho, zastarané systémy zásobovania vodou sa môžu stať biotopom pre baktérie a toto je prinajmenšom spojené s črevnými poruchami. Preto najlepšou možnosťou je balená voda.

Ako si vybrať a uložiť vodu pre dieťa

Загрузка...

- Pre bábätká kupujte iba špeciálnu vodu označenú "Od narodenia". Obsahuje málo soli a minerálov.

- Staršie deti môžu piť pitnú vodu pre dospelých, ale obsah soli by mal byť nižší ako 20 mg na liter.

- Vyberte si iba nesýtenú vodu, aby nevyvolávala koliku a nadúvanie.

- Nevarte fľaškovú vodu, nie sú tam žiadne vírusy a mikróby.

- Otvorené fľaše na vodu uchovávajte maximálne dva dni a len v chladničke.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár