Zinok v strave budúcej matky

Podľa odborníkov by počas tehotenstva malo telo dostať veľa bielkovinových potravín. Koniec koncov, s tým prichádza veľa potrebného množstva zinku.

Podieľa sa na tvorbe kostí, vnútorných orgánov, svalového a nervového tkaniva, krvného obehu. Zodpovedá aj za rozvoj chuťových receptorov, videnie a vôňu. Plus, zinok pomôže zvýšiť imunitu a vyrovnať sa s toxémiou. Zinok v strave budúcej matky je preto povinným prvkom.

Prečo potrebujem zinok v tehotenstve menu?

Zinok má pomerne široký účinok na telo, normalizuje metabolizmus, má antioxidačné vlastnosti, pomáha vyrovnať sa s toxikózou. Hrá dôležitú úlohu pre endokrinný systém, je zodpovedný za produkciu hormónov a je zapojený do prenosu genetickej dedičnosti.

Výhody zinku sú tiež v jeho liečivých vlastnostiach. Takže na boj proti krehkým nechtom a vypadávaniu vlasov používajte slnečnicové semená, tekvice a orechy. A s parodonózou petržlen alebo cesnak pomôže.

2 - 3 šálky zeleného čaju denne budú mať regeneračný účinok. V prípade toxikózy alebo morskej choroby sa odporúča žuť suchý čajový list.

Ak máte predispozíciu k ochoreniam žalúdka, obličiek alebo kože, je žiaduce zvýšiť množstvo spotrebovaného zinku. Je tiež pripisovaná anémii a kŕčovým žilám.

Ak sa po ultrazvuku ukázalo, že budete mať chlapca, starostlivo si premyslite menu. Vývoj mužských pohlavných žliaz je priamo závislý od množstva zinku v strave budúcej matky.

Upozorňujeme, že potraviny obsahujúce zinok sa môžu konzumovať v akomkoľvek množstve bez strachu z predávkovania. Ale ak užívate lieky, striktne dodržiavajte uvedené dávkovanie. Pre nevoľnosť a horúčku okamžite vyhľadajte lekára.

Ako rozpoznať nedostatok zinku

Pediatri tvrdia, že nedostatok zinku v strave nastávajúcej matky nepriaznivo ovplyvňuje tvorbu a rozvoj zraku a môže viesť k hyperaktivite dieťaťa. Preto, ak sa na nechtoch objavia biele škvrny a jedlo sa stane bez chuti, musíte myslieť vážne na svoju diétu.

Po prvé, kúpiť výrobky s minimálnym spracovaním. Začnite jesť viac mäsa a rýb, pretože zinok sa absorbuje oveľa horšie z rastlinných potravín. Ak je potrebné nedostatok zinku rýchlo doplniť, morské plody pomôžu.

Zinok sa najlepšie absorbuje vitamínmi A a B6, glukózou a laktózou. Preto kombinujte mäso so zeleninou a pripravte jogurt s čerstvým ovocím.

Zanechajte Svoj Komentár