Kontrolujeme váhu dieťaťa

V prvých troch rokoch života sú položené všetky základné funkcie tela dieťaťa. Rast a vývoj dieťaťa sa deje obrovským tempom.

Počas prvých 12 mesiacov dieťa zvyšuje hmotnosť trikrát a nie je dôvod hovoriť o duševnom a fyzickom vývoji. Stačí sledovať jeho úspechy a kontrolovať situáciu.

Odporúča sa mať doma váhy, aby zistili, koľko gramov dieťa zozbieralo za deň, týždeň, mesiac. Výsledky váženia sa zaznamenávajú do špeciálneho prenosného počítača, bude možné vytvoriť graf a sledovať dynamiku.

Porovnajte získané údaje s lekárskymi normami, ale nezabudnite, že sú všetky podmienené. Malé odchýlky od nich nepoškodzujú zdravie omrvinky. Hlavná vec je, že krivka stúpa neustále, bez dlhých oneskorení na rovnakej úrovni a prudkých skokov.

Skontrolujte dieťa raz za dva týždne. Vy, ako nikto iný, oceníte jeho pohodu. Ak je dieťa v dobrej nálade, aktívne hrá a nemá žiadne problémy s chuťou, to znamená, že sa nemusíte báť. Nízka aktivita, ľahostajnosť voči vonkajšiemu svetu, bledá a suchá koža by mali priťahovať najbližšiu pozornosť.

Keď je dieťa choré, často sa stáva nezbedným, vyzerá pomaly a jeho chuť k jedlu sa zhoršuje. Počas prerezávania, dieťa je veľmi málo, len na uspokojenie hladu. V dôsledku toho je možný mierny úbytok hmotnosti. V tomto prípade je lepšie počkať, až sa dieťa zotaví, a až potom zvážiť.

Nová etapa začne, keď sa dieťa naučí plaziť sa a potom chodiť. Výrazne zvýši spotrebu energie. A ak pridáte vyššie uvedené problémy k takejto činnosti, je veľmi ťažké kontrolovať hmotnosť dieťaťa. Nie je prekvapujúce, že tváre nebudú tak bacuľaté a vo veku troch rokov prírastok hmotnosti klesne na 150-200 g za mesiac.

V prípade straty hmotnosti po dobu dvoch mesiacov v rade, musíte hľadať príčinu. Vo väčšine prípadov je to kvôli podvýžive. Dieťa, ktoré je dojčené, jednoducho nemá dostatok mlieka. Obráťte sa na pediatra, možno budete musieť preložiť dieťa na upravenej zmesi alebo začať zavádzať doplnkové potraviny.

Staršie dieťa môže byť tak nadšené hrať, že zabudne na jedlo a hlad. V tomto prípade postupujte takto:

- záujem dieťaťa: pripravte pokrmy, ktoré majú omrvinky a ukazujú ich predstavivosť;

- nenechajme občerstvenie s niečím sladkým to len potláča pocit hladu;

- varte malé porciečastejšie (približne každých 4–4,5 hodín);

- naučiť svoje dieťa žuť jedlo;

- nasledovať denný režim. Ak mačička kategoricky odmieta spať počas dňa, požiadajte ho, aby si ľahol na pol hodiny. Často chodiť na čerstvom vzduchu.

Ak napriek všetkým vašim činnostiam dieťa zostane tenké, poraďte sa so svojím lekárom. Skontroluje, či existuje metabolická porucha, pošle na test vajíčka. Ak zistíte, že nič zlyhá, nemusíte sa báť.

S tučnými deťmi je situácia podobná. Aj keď sa o to rodičia zvyčajne netrápia, stále sa musia zamerať na všeobecne uznávané normy. Navyše, ak je dieťa dojčené, potom sa nebojte. Ale extra váha umelca by mala pritiahnuť pozornosť. Pravdepodobne neriešite zmes správne alebo neprekračujete denné požiadavky.

Vezmite prosím na vedomie, že zavedenie prvých doplnkových potravín plnohodnotným deťom začína zeleninovými a ovocnými pyré a dáva len pitnú vodu.

Staršie deti môžu potrebovať upraviť ponuku:

- neobmedzujú množstvo tuku a oleja, potrebujú dieťa na rast a rozvoj;

- neprepĺňajte noc;

- dať viac čerstvej zeleniny a ovocia;

- Vylúčiť z diéty dieťaťa rôzne polotovary a určite neponúkajú rýchle občerstvenie;

- kŕmte dieťa lyžičkou a nie fľašou;

- stimulovať fyzickú aktivitu dieťaťa, nechať ho bežať viac, hrať, tráviť veľa času na čerstvom vzduchu;

Môžete stabilizovať a kontrolovať hmotnosť dieťaťa tým, že zabezpečí správny režim a vyváženú stravu.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár