Prevencia ORL ochorení u detí

Najčastejšie ochorenia u detí sú infekcie horných dýchacích ciest a vírusové bakteriálne infekcie horných dýchacích ciest. To je dôsledok nezrelej ochrany tela.

Dôvody slabej imunity môžu byť prenášané choroby (anémia, krivica), liečba antibiotikami, škodlivé účinky znečisteného životného prostredia a dokonca stres.

Ako vytvoriť spoľahlivú ochranu pred vírusmi?

Najprv si dohodnite stretnutie s otolaryngológom. Pretože väčšina rôznych mikroorganizmov vstupuje do tela cez nosohltanovú sliznicu. Aj malý výtok z nosa sa môže vyvinúť do choroby. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné posilniť sliznicu.

Po kontrole u ORL pacienta určite viete, v akom stave má dieťa uši a dýchacie orgány. Ak je dieťa zdravé, je možné, že lekár odporučí podstúpiť imunitné vyšetrenie a predpíše spevňujúce prípravky, ktoré ochránia dieťa počas epidémie.

Napriek rôznorodosti a širokému použitiu imunomodulátorov môže byť predpísaný len individuálnym lekárom. Posúdi stav dieťaťa a vyberie vhodný liek. Okrem toho musíte určiť, aký druh ochrany dieťa potrebuje: miestne alebo celé telo.

Nezabudnite na domáce metódy prevencie ORL ochorení u detí. Nie je to za nič, že sa odovzdávajú z generácie na generáciu.

Napríklad odvar z hypericum a nechtíka je dobrým liekom na prechladnutie. Dosť na ich naplnenie vriacou vodou (v rovnakom pomere) a vychladnutím. Pochovajte 2-3 kvapky do každej nosnej dierky.

Na zahriatie použite soľ zahriaty v rúre, zabalenú vo vrecku z bavlnenej tkaniny. Aby ste sa vyhli popáleninám, roztiahnite tvár tukovým krémom a pod tašku vložte plienku. Zahrievanie trvá 10-15 minút.

Kvalita výživy zohráva významnú úlohu v prevencii ORL ochorení u detí. Počas choroby sa preto odporúča vylúčiť z diétneho mäsa mäso, cestoviny a mliečne výrobky. Pretože telo trávi veľa energie na ich trávenie. Jedinou výnimkou je materské mlieko alebo upravená zmes.

Počas choroby dávajte prednosť jedlám, ktoré nemusíte žuť (tekuté porcie, chudé polievky, zemiaková kaša). Podľa odborníkov môže byť tuhá potrava podávaná, keď sa strúhanka začne zotavovať.

Ak má dieťa problémy s apetítom, nemali by ste ho tlačiť silou. Hlavná vec je, že pil čo najviac. Tekutina nie je tak hustá a ľahšie kašľa. Čo vodu dieťa vybrať pre seba: džús, kompót, slabý čaj.

Po ORL chorobe u dieťaťa, sa snažíte ho starostlivo chrániť pred miernym vetrom. Vaše ambície sú pochopiteľné, ale to nie je vždy správne. Skleníkové podmienky ho ešte viac ohrozia chorobami. Preto musíte zlepšiť imunitu. A jedna z najlepších metód na to je kalenie.

Tráviť viac času vonku, dokonca aj v chladnom počasí. Často vetrajte miestnosť. Môžete začať dávať do studenej vody, ale voda by sa nemala líšiť od tej, v ktorej sa kúpate dieťa a dieťa by malo byť zdravé. Začnite s nohami, postupne prejdite na doping s studenou vodou. Niekedy nechaj svoje dieťa chodiť naboso a robiť cvičenia v dopoludňajších hodinách.

Dodržiavaním takýchto jednoduchých odporúčaní na prevenciu ochorení ORL u detí sa môžete ľahko vyhnúť chorobám počas epidémie.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár