Užitočná zelenina pre deti

Teraz je čas na rôzne druhy zeleniny, z ktorých môžete variť veľa chutných a čo je najdôležitejšie, zdravé jedlá. Umožnia dieťaťu naplniť zásoby vitamínov pred jesenným a zimným obdobím a užiť si rôzne chute.

Iste dieťa miluje vyskúšať svoje kulinárske majstrovské diela. Ale tak, aby jedol každú poslednú lyžicu, varte zeleninu s tajomstvom. Každé dieťa miluje tajomstvo, a bude určite chcieť vedieť, čo ho čaká v ďalšom pokrme.

Nebojte sa experimentovať. Čím viac zdravej zeleniny v miske, tým lepšie. Kombinácia rôznych produktov môže dosiahnuť dobrú chuť. Kombinovať kapusta, cuketa, repa, mrkva, zelenina s mäsom alebo kašou.

Navyše to môže byť samostatné jedlo (stačí ho krásne ozdobiť) a náplň do koláča. Ale všimnite si, že môžete kombinovať iba tie produkty, ktoré strúhanka zjedla viac ako raz. Takže budete mať istotu, že dieťa nebude mať alergie.

Ak dieťa nejie mäso alebo iný výrobok, môžete ho bezpečne schovať v guláši. S najväčšou pravdepodobnosťou ho dieťa ani nevšimne. Niektoré deti nemajú radi cibuľu, karfiol, sladké papriky. V tomto prípade môžu byť pridané do plnených cuketa alebo zemiaky. Potom ich bude jesť s potešením.

Ukážte nejakú predstavivosť v dizajne riadu a naučte sa písať rozprávky. Nechajte plnené papriky alebo paradajky premeniť na báječné stvorenia. Potom sa dieťa bude nielen dobre jesť, ale bude sa tešiť na nabudúce.

K výberu zeleniny pre dieťa je potrebné pristupovať veľmi zodpovedne. Koniec koncov, obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov, ktoré by telo malo dostávať denne. Tu veľa záleží na dieťati. Ak normálne reaguje na svetlú zeleninu, uprednostňujte bulharské korenie a modrú kapustu.

Modrá zelená zelenina (špargľa, cuketa, baklažán, kapusta a paprika) sú dobrým zdrojom horčíka a draslíka. Obsahujú veľa vitamínov C, E a skupiny B. Majú pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém, nevyhnutný na liečbu nedostatku jódu a anémie. Okrem toho, ak je dieťa náchylné na potravinové alergie, tieto zdravé zeleniny sú pre neho jednoducho nevyhnutné.

Červená žltá (paradajka, mrkva, tekvica a sladká paprika) sú známe svojím obsahom vitamínu A, ale majú tiež dostatok stopových prvkov (vápnik, meď, železo). Sú nevyhnutné pre správny metabolizmus, imunitu, prevenciu zrakových problémov a pre normálny rast dieťaťa. Buďte veľmi opatrní, červenožltá zelenina môže spôsobiť alergie.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár