8 otázok o sinusitíde

Vyvolajte anatómiu. V lebke sú tzv. Sinusy: dve spárované čeľuste, dva spárované čelné laloky, klinovité a etmoidné, ktoré sú spojené s nosovými priechodmi kanálmi, ktoré sa nazývajú dutiny. Tieto dutiny sú pokryté rovnakou sliznicou ako v nose. Keď má dieťa výtok z nosa, zapália sa.

Ak začnete liečbu včas, potom problémy nevznikajú. Ale ak necháte všetko bežať suché, hlien sa začne hromadiť v dutinách, čo môže spôsobiť sinusitídu.

Napriek tomu, že u detí vo veku do 3 rokov nie sú čelné dutiny úplne tvorené, zápal čeľustných orgánov sa vyskytuje zriedkavo, ale sínusitída u detí je pomerne častým javom.

1. Príčiny sinusitídy

Vo väčšine prípadov je sinusitída výsledkom vírusovej infekcie. Hoci sa to často stáva na pozadí bakteriálnej formy. Zvyčajne sa vyskytuje 2-3 dni po nástupe ochorenia. Ako dlho vydrží, závisí od správnosti predpísanej liečby. Priemerný priebeh liečby je 7-10 dní.

2. Liečba sinusitídy

Prvá vec, ktorú treba urobiť na liečbu sinusitídy, je vyčistiť nos tak, aby dieťa mohlo voľne dýchať. A potom, aplikovať kvapky, ktoré lekár predpísal. Strieborný roztok sa zvyčajne predpisuje, pretože má dobrý účinok pri sušení.

3. Ako si čistiť nos

Po prvé, kvapkanie nosa s baby vazokonstrikčné kvapky. Počkajte 10-15 minút, po ktorých môžete začať umývať nos. Na to potrebujete fyzické. roztok, odvar z harmančeka alebo "Salin".

4. Ako si opláchnite nos

Posaďte dieťa a požiadajte ho, aby naklonil hlavu doprava. V ľavej nosnej dierke urobte 2-3 injekcie a jemne na ňu poklepte prstom. Potom špeciálna hruška odstráni hlien z pravej nosnej dierky. Teraz nechajte drvinu otočiť hlavou na druhú stranu a postup zopakujte.

Vlastné odvar byliniek alebo nat. roztok sa injikuje injekčnou striekačkou bez ihly. Približne 2 ml na injekciu. Len jedno premytie bude potrebovať asi 10 ml.

Ale skôr, ako budete vykonávať takýto postup sami, je vhodné zistiť, ako to robí lekár.

5. Potrebujem antibiotiká

Sinusitída je zdrojom infekcie v tele. Preto bude pravdepodobne potrebné užívať antibiotiká. Hoci to budú drogy lokálnej akcie (napríklad "Bioparox").

6. Ako sa robí inhalácia

Aby bolo možné využiť inhaláciu, dieťa musí inhalovať liečivé výpary ústami a vydýchnuť nosom.

Bylinný odvar na inhaláciu je možné pripraviť z listov šalvie a eukalyptu, kvetov harmančeka, mäty, borovice a tymiánu.

7. Pomôže Kalanchoe pomôcť?

Po pochovaní začne dieťa kýchať. V dôsledku toho sa nos dobre očistil. Pripravte ich jednoducho: zmiešajte Kalanchoe šťavu s vodou v pomere 1: 1 a pochovať 1-2 kvapky

8. Musím zmeniť menu

Pre dieťa môže byť ťažké dýchať počas choroby, takže najlepšie sú tekuté polievky a obilniny. Ale múky a mliečne pokrmy, podľa odborníkov, je lepšie vylúčiť.

Zanechajte Svoj Komentár