Vírusy počas tehotenstva

Počas celého obdobia tehotenstva, telo zažíva dvojité zaťaženie. Teraz sú všetky zdroje zamerané na starostlivosť o deti. A nie je prekvapujúce, že niekedy zažívate miernu indispozíciu alebo slabosť.

Zdravie dieťaťa do značnej miery závisí od toho, ako bude tehotenstvo pokračovať, takže ak je to možné, neriskujte. vírusov počas tehotenstvanečakaných hostí.

Chráňte sa: nekomunikujte s chorými ľuďmi, minimalizujte cesty vo verejnej doprave a pravidelne absolvujte lekársku prehliadku. Povie vám, ako chrániť pred vírusmi počas tehotenstva.

Počas tehotenstva sa významne zvyšuje citlivosť sliznice, takže vírusové infekcie by mali byť pod špeciálnou kontrolou. Aj pri najmenšom prechladnutí alebo kašli sa odporúča poradiť sa s lekárom.

chrípka

Prenášané vzduchovými kvapkami. Rýchlo sa množí v tele. Príznaky chrípky sú všetkým známe: horúčka, bolesť v kĺboch, nádcha, nepríjemné pocity v hrdle.

Počas tehotenstva môže tento vírus vyvolať patologické stavy vo vývoji kardiovaskulárneho systému dieťaťa (skorého), spontánneho potratu a narodenia predčasne narodeného dieťaťa. Preto, ak je infikovaný vírusom chrípky, okamžite podniknite kroky.

Ťažkosť liečby spočíva v tom, že mnohé lieky sú kontraindikované pre tehotné ženy. Paracetamol, bylinné inhalácie, tsefekonovye sviečky a veľa nápojov.

opar

Tento vírus je v tele väčšiny ľudí. Len on je v stave spánku. Akonáhle sa imunita zníži, okamžite sa aktivuje. Najvýraznejším znakom herpesu sú pľuzgiere na perách po vysušení, ktoré zostávajú kôry.

Vírus je nebezpečný v tom, že môže spôsobiť potrat alebo predčasný pôrod. Preto pri prvých príznakoch sa poraďte s lekárom.

zápal pečene

Zdrojom infekcie môže byť jedlo, voda alebo krv. Prvé príznaky sa môžu zamieňať s nachladnutím: slabosť, nevoľnosť, kašeľ av niektorých prípadoch horúčka. Po niekoľkých dňoch sa koža stmavne, objaví sa svrbenie, skvrna očí sa zmení na žltú.

Ale choroba môže byť asymptomatická, takže musíte prejsť analýzou. A s pozitívnym výsledkom, choďte do nemocnice.

osýpky

Takmer všetok kontakt s pacientom vedie k infekcii. V prvých dňoch sa spalničky môžu zamieňať s ARI (vysoká horúčka, poruchy spánku, bolesti svalov). Ale na tretí deň sa objaví vyrážka.

Pre plod je tento vírus vážnym nebezpečenstvom. Ako prevencia vírusu počas tehotenstva sa používa sérový imunoglobulín.

Šarlach

Streptokoky pôsobia ako kauzatívny agens, ako v prípade angíny. Vývoj ochorenia je sprevádzaný horúčkou, bolesťou v kĺboch, zvýšením mandlí a lymfatických uzlín a vyrážkou.

Vírus predstavuje vážne nebezpečenstvo pre tehotné ženy. Môže vyvolať komplikácie počas pôrodu, hypoxia plodu. V počiatočných štádiách hrozí ukončenie tehotenstva.

rubeola

Prenášané vzduchovými kvapkami. Hlavným prejavom je malá vyrážka. Súčasne sa zvyšuje teplota, objavuje sa bolesť v kĺboch, zvyšuje sa bolesť hlavy, bolesť hrdla a zadné krčné a okcipitálne lymfatické uzliny.

Vírus môže prejsť placentou, takže je pre dieťa veľmi nebezpečné.

Ak ste s pacientom komunikovali, uistite sa, že ste vykonali analýzu prítomnosti protilátok. Možno bude potrebné podať jednu alebo dve dávky ľudského imunoglobulínu.

Kuracie kiahne

Tiež prenášané vzduchovými kvapkami. V sprievode zvýšenia teploty, zhoršenia zdravia a výskytu vodnatých pľuzgierov na koži.

Vírus počas tehotenstva môže spôsobiť neurologické problémy u dieťaťa.

Pozorovanie terapeutom počas infekcie týmto vírusom je povinné. A po narodení dieťaťa - kontrola neurológ, pediater a hematológ.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár