Tajomstvo zimnej výživy

Zimné hry dávajú dieťaťu veľa radosti a zábavy. Je pripravený jazdiť po celý deň, vyrezať snehuliaka. Ale na to potrebuje veľa sily a energie, ktorá zabezpečí správnu výživu. Malo by to byť nielen chutné, ale aj vysokokalorické.

Zelenina a ovocie nemôžu uchovávať vitamíny až do konca zimy. Ale to nie je dôvod, aby okamžite začať dávať vitamíny. Správne vyvážené zimné jedlá poskytnú dieťaťu všetko, čo potrebujete.

Prvý, kto príde na pomoc mrazenej zeleniny. Z nich môžete variť veľmi zdravé polievky. Ak v lete nebolo možné pripraviť ich vo veľkých množstvách, môžete si v obchode zakúpiť špeciálne zeleninové sady.

Vynikajúcim zdrojom vitamínu C je kyslá kapusta. Pripraviť ju v lete nebude ťažké. Nakrájajte kapustu, pridajte trochu mrkvy, soli a umiestnite pod tlač. Po troch dňoch môžete jesť kapustu.

Deti jednoducho milujú sladkosti. Preto si určite vychutnáte rôzne džemy, džemy a džemy spolu s palacinkami a palacinkami. Kompakt zo zmrazeného alebo konzervovaného ovocia, želé a želé nebude menej užitočný. A výhody mrkvy alebo pomarančovej šťavy a nemôže hovoriť. Mimochodom, na tému sladkosti odporúčam čítať článok "Môže mať dieťa čokoládu".

Zimné jedlá by mali poskytovať zvýšenú potrebu tela dieťaťa pre vitamíny vitamíny A, D, E a B. Je potrebné obohatiť menu omrvinky o produkty obsahujúce tieto vitamíny.

Problémom nie je, že podľa odborníkov na výživu je menej živín, ale náš prístup k potravinám. Namiesto toho, aby sme sa starali o správnu výživu a zdravé potraviny, stále viac varíme zemiaky, cestoviny, klobásy. Ale sacharidy v takýchto množstvách môžu byť nebezpečné pre dieťa. Ale je to ľahko opraviteľné.

Snažte sa slúžiť čo najväčšiemu množstvu zeleniny na múku. Veľmi užitočná bude mrkva s jablkovým alebo vareným repným šalátom.

Zelenina je zelenina, ale nemali by ste zabudnúť na mäso a ryby. A vajcia, najmä prepelica, musia byť prítomné v strave dieťaťa.

Nikto nepochybuje o tom, že fermentované mliečne výrobky sú veľmi užitočné. A ešte dôležitejšie je zahrnúť ich do zimnej výživy dieťaťa. Make domáce kefír omrvinky. Dieťa do jedného roka môže dostať denne 50 g tvarohu a kefíru denne. Staršie deti môžu porciu zvýšiť.

Zelenina alebo maslo je dobrým zdrojom polynenasýtených mastných kyselín. Nezabudnite uviesť aj ich zimnú dávku.

No, ak má dieťa zlú chuť, prechádzka čerstvým zimným vzduchom situáciu rýchlo napraví.

Zanechajte Svoj Komentár