Bojujeme s prachom a vyberieme vysávač pre škôlku.

V predchádzajúcich článkoch sme už povedali, ako sa vyrovnať s alergénmi v škôlke. Je dôležité nielen zbaviť sa mikroskopických roztočov, ale aj zabrániť ich ďalšiemu šíreniu. Preto by sa čistenie malo vykonávať denne.

Poslať otcovi s dieťaťom na prechádzku a dostať sa do podnikania. Keď bojujete s prachom, nemôžete robiť bez metly, mopu a prachovej handry, ale vašou hlavnou zbraňou je vysávač. Ale majte na pamäti, že nie každý bude schopný zabezpečiť dokonalú čistotu, preto je potrebné pristupovať k výberu vysávača veľmi zodpovedne. Koniec koncov, zdravie vášho dieťaťa závisí na tom.

5 vecí, ktoré treba hľadať pri výbere vysávača na čistenie v detskej izbe:

1. Zberač prachu

Ak predtým boli len látkové alebo papierové zberače prachu, teraz existuje oveľa viac možností. Po prvé, existujú modely s odnímateľným cyklónovým filtrom. Je pripevnený k rukoväti jedným pohybom, ako je však odstránený. Prechádza cez ne špirálovitý vzduch, ktorý filtruje veľké nečistoty. Tým sa zabezpečí dodatočné čistenie.

Už to nie je raritačné vrecia špeciálnych elektrifikačných vlákien, ktoré umožňujú zvýšiť dodatočnú absorpciu až o 30%.

Existuje alternatíva k štandardným vreckám - kazetám s antibakteriálnym povlakom. Takéto modely sú drahšie, ale účinok dáva viac. Vďaka tomuto povlaku sa baktérie v ňom ne množia. A starostlivosť prichádza k tomu, že je potrebné čas od času opláchnuť kazetu pod tečúcou vodou a vysušiť.

2. Počet filtrov

Existuje mnoho možností. Ale v zásade, čím viac filtrov je, tým lepšie bude čistenie v detskej izbe. V tomto prípade je výber vysávača obmedzený finančnými možnosťami. Väčšina moderných modelov nie je tak lacná. Príkladom je filter Silver Nano. Ióny striebra neutralizujú približne 650 druhov baktérií. Podľa odborníkov sú vysávače, ktoré podporujú túto technológiu, 70 tisíckrát účinnejšie ako bežné vysávače. Ideálny, ak je filter Silver Nano kombinovaný s antibakteriálnym filtrom.

3. Funkcie

Každá nová generácia sa vyznačuje novými a novými funkciami, vďaka ktorým je boj proti prachu nielen ľahký, ale aj príjemný. Niektoré modely napríklad kombinujú funkcie vysávača a ionizátora. Vďaka tomu nielenže prinášate čistotu, ale aj to, že vzduch je užitočnejší.

4. Hluk

Pre dospelých to nie je taký veľký problém, ale hlasný zvuk môže dieťa vystrašiť. Preto pri výbere vysávača na čistenie v škôlke požiadajte predajcu o hladinu hluku. A lepšie sa presvedčte sami.

5. Manévrovateľnosť a vybavenie

Kým v dome malé dieťa bude musieť robiť čistenie často. Preto si vyberte ľahký a agilný vysávač s veľkými gumenými kolieskami. Je pomerne stabilný a ľahko sa s ním pohybuje po dome.

Dbajte na flexibilnú hadicu. V niektorých modeloch nemá pružný vodič. Vďaka tomu je flexibilný a veľmi ľahký.

Spýtajte sa na počet trysiek. Leštenie podlahy, čistenie záclon alebo nábytku, kefa zbierať vlny (ak sú zvieratá v dome), ale čo iného potrebujete.

Je žiaduce, aby sa nastavila úroveň výkonu a úroveň naplnenia vysávača.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár