Ako zvýšiť dojčenie: len účinné tipy!

V predchádzajúcich článkoch sme opakovane hovorili o dôležitosti materského mlieka pri kŕmení novorodenca. Je to skutočne jedinečný a nepostrádateľný produkt, ktorý poskytuje maličkému všetko potrebné.

Bohužiaľ, existujú prípady, keď dieťa začne chýbať materské mlieko. Stane sa nepokojným, nespí dobre a do konca kŕmenia ukazuje svoju nespokojnosť. Áno, a už ste si všimli, že hrudník začal zapĺňať menej. Existuje nedobrovoľná otázka, ako zvýšiť laktáciu?

Hlavná vec bez paniky! Váš problém nie je jedinečný a je úplne vyriešený. Okrem toho nie je vôbec potrebné prejsť na zmiešané kŕmenie. To potvrdzujú mnohé dojčiace matky.

Kojenecká kríza

Skôr alebo neskôr je každá dojčiaca matka obdobím, keď sa znižuje množstvo materského mlieka. A vzniká otázka: ako zvýšiť laktáciu?

Hlavnými príčinami tohto javu sú hormonálne zmeny v tele ženy a skoky v raste dieťaťa, keď dopyt po mlieku prudko stúpa. Treba si uvedomiť, že tento jav je dočasný a ľahko prekonateľný. Niektoré tipy možno nájsť v článku "Ako vytvoriť dlhé dojčenie."

Ako zistiť, že nie je dostatok mlieka a musíte zvýšiť dojčenie

Prvé znamenie, že dieťa nemá dostatok mlieka a potrebujete zvýšiť dojčenie, je zlý prírastok hmotnosti. To vám určite povie na recepcii v detskej klinike.

V tomto prípade sa nebojte. Vývoj každého dieťaťa individuálne, a žiadne tabuľky výšky a hmotnosti môže brať do úvahy zvláštnosti tela dieťaťa. Úbytok hmotnosti v tomto mesiaci možno ľahko kompenzovať v nasledujúcom texte. Prípadne môžete testovať na vlhké plienky.

Hlavná vec je pokoj!

Neustále úzkosti a strachy nikdy nikomu nič nespôsobili. A mamičky, ktoré sa snažia zlepšiť laktáciu, najmä. Nielen, že sa obávate, takže aj drobky, pocit úzkosti, sa začne báť.

Teraz sa musíte naladiť len na pozitívne. Nedovoľte, aby si myslel, že mlieko nestačí. Pevná dôvera, že všetko bude fungovať, je teraz potrebné.

Čo by mohol byť optimizmus bez dobrého odpočinku? Začnite so zdravým a dlhotrvajúcim spaním (najmenej 10 hodín denne), pretože je vo sne, že je aktivovaná produkcia mlieka. Obmedzte množstvo domácich úloh. Teraz je dôležitejšie zvýšiť dojčenie a malé domáce starosti môžu čakať. Venujte pozornosť správnej výžive. Menu dojčiace mama by mala byť plná.

Ľahko povedať ...

To budú mladí matky. Čo môže byť zvyšok, keď dieťa potrebuje pozornosť 24 hodín denne? Ale nie tak zle. Naučte sa kombinovať podnikanie s radosťou. Tráviť čas s dieťaťom, zapnúť hudbu, bude vás fandiť hore, a dieťa môže zaspať rýchlejšie. Počas chôdze si môžete prečítať knihu alebo robiť ľahké cvičenia.

Nie je dostatok mlieka? Krmte častejšie!

Navyše, ak sa dieťa príliš často nepýta na prsník, ponúknite ho. Zostávajúce mlieko po kŕmení musí byť úplne vyjadrené. To bude pre telo akýsi signál, že dieťa nemá dostatok mlieka. Len sa nenechajte uniesť, keď sa ukáže, že sa zvyšuje laktácia, pumpovanie by sa malo zastaviť.

Už sme odpovedali na otázku "Potrebujete nočné krmivá?" a my opäť odpovedáme: potrebujeme ju. V noci sa aktívne produkuje prolaktín - hormón, ktorý je zodpovedný za produkciu mlieka. Preto zmes používajte len ako poslednú možnosť. Napríklad s vážnym nedostatkom hmotnosti.

A pamätajte, že hlavná vec je viera v vlastnú silu a túžbu dojčiť. Nepochybujte úspech na minútu, a potom nebude ťažké zvýšiť dojčenie.

A viac. Nezabudnite, že výchova dieťaťa je prinajmenšom najväčšia, ale nie jediná radosť v živote. Pripomeňme, že existujú také veci ako romantika a láska. Nechajte ich podporovať v ťažkých časoch

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár