Detské jedlo v horúcom počasí

Leto je obľúbenou sezónou mnohých detí, ale okrem radosti a zábavy prináša určité ťažkosti. Týka sa to najmä výživy dieťaťa v horúcom počasí. Je potrebné starostlivo premýšľať o diéte tak, že dieťaťu poskytne potrebné množstvo užitočných látok a je to jednoduché.

Nenechajte sa čudovať, že napriek všetkému vášmu úsiliu ten malý kategoricky odmieta jesť a je tiež rozmarný. V takejto situácii je potrebné vynaložiť maximálne úsilie, aby príjem potravy nezačal súvisieť s mučením u dieťaťa. Tu je niekoľko tipov, ktoré by vám mali pomôcť.

Ako zlepšiť výživu dieťaťa v horúčave

1. Poskytnite správne množstvo tekutiny.

Dojčenie dojčiat by sa malo aplikovať čo najčastejšie na prsník. Hoci on sa o to bude usilovať. Koniec koncov, mlieko nie je len jedlo, ale aj pitie. Mimochodom, na túto tému odporúčam prečítať príspevok "Musím doplniť dieťa." V ňom nájdete niekoľko zaujímavých tipov.

2. Neparte veľa

Každá matka pozná cenu voľného času. A vždy sa snažím vybojovať voľný moment. Ale nie v tomto prípade! Jesť dieťa v horúčave vyžaduje špeciálny prístup.

Napríklad, pre deti variť zmes je nutná len pred kŕmením. V opačnom prípade môžu rýchlo sa množiace baktérie spôsobiť otravu.

Ale čo výlety na návštevu? Neexistujú žiadne osobitné ťažkosti. Voda sa môže vziať so sebou do termosky a zmes v prášku. Varenie netrvá dlho. Ale budete mať 100% istotu v kvalite potravín.

3. Nenúťte dieťa k jedlu!

Nenechajte sa diviť, že dobré chuťové omáčky sa odparili. To nie je prekvapujúce. Koniec koncov, tie kalórie, ktoré boli vynaložené na udržanie stabilnej telesnej teploty v zime, sa teraz nepoužívajú.

Plus, niektoré deti, pretože fyziologické vlastnosti zle tolerovať teplo. Preto nemusíte nútiť jesť "aj lyžicu". A ak dieťa schudne, mali by ste sa poradiť s pediatrom.

4. Uprednostnite ľahké jedlá.

Jesť dieťa v horúčave prinesie oveľa menej problémov, ak varíte ľahké jedlá. Vítané budú šaláty z čerstvej zeleniny, varené zemiaky, ľahké polievky a samozrejme ovocie.

Pri výbere mäsa pre dieťa dávajte prednosť nízkotučným odrodám: teľacie mäso, králik alebo kurča. V horúčave budú oveľa užitočnejšie.

A samozrejme, daj nám viac čerstvého ovocia. Kedy bude možné získať toľko vitamínov?

5. Povedz nie na stravovanie!

Intenzívne horúčavy na rodičoch pôsobia menej depresívne, resp. Niekedy si dovolia preskočiť prípravu večere. Koniec koncov, v okolí je veľká kaviareň alebo jedáleň!

Nikto netoleruje pohodlie, ale premýšľajte o tom, aké ťažké je v takom počasí dodržiavať hygienické normy. A sú všetci takí zodpovední ľudia?

Ak sa takáto potreba napriek tomu vyskytla, nepožadujte si mliečne, rybie alebo mäsové jedlá. Najaktívnejšie sa v nich množia baktérie. Avšak klobásy sa tiež nehodia. Zdravie je dôležitejšie!

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár