Potrebujem zdriemnuť dieťa?

Denný spánok pre dieťa mladšie ako 4 roky je nevyhnutným opatrením, nie len odporúčaním. Detské telo ešte nie je schopné odolať bez odpočinku. Preto je potrebné vynaložiť všetko úsilie, aby sme to napravili.

Nie je to vždy jednoduché. Koniec koncov, svet okolo je plný toľko nových a zaujímavých, a tak sa nechcete odtrhnúť od jeho štúdia. Ale zdravie detí je dôležitejšie. Budeme sa snažiť zistiť, ako je užitočný denný spánok a ako nastaviť denný režim tak, aby bol pohodlný pre dieťa a rodičov.

Režim dňa sa nerozbije!

Podľa všeobecne uznávaných noriem sa predpokladá, že v druhom roku života by mal byť denný spánok dieťaťa približne 2 hodiny. Ale nie je dôležité ani tak odpočinok ako fakt, že dieťa počas dňa trochu spí.

Inak sa do konca dňa stane rozmarným a večer nebude ľahké. A popoludní, keď ho spíme, nemá zmysel. Bude spať av noci sa môže neustále prebudiť. A čo je najhoršie, telo dieťaťa sa nezotaví a bude náchylnejšie na vírusy. Odtiaľ a časté prechladnutie a nízka imunita.

Niekoľko funkcií baby spať

Vaša túžba poskytnúť dieťaťu najpohodlnejší spánok je pochopiteľná. Len to nevyrovnávajte s nocou. Čo tým myslíš?

Nie je potrebné žiadne pyžamá

Pyžamá sú večerný spánkový rituál. V popoludňajších hodinách stačí vyzliecť dieťa na košeľu. Pri teplote asi 20 ° C, ktorá sa považuje za optimálnu, bude to celkom pohodlné.

Portieri zostanú otvorené

Tma je spojená s nočným časom. Preto súmrak zamieňa dieťa a denný spánok môže byť oneskorený o 4 hodiny. Čo nemôžete urobiť, aby nedošlo k zničeniu dennej rutiny.

Prechádzka okolo domu v poriadku

Prestaňte sa báť rušiť dieťa s najmenším hlukom. Dodržujte dokonalé ticho stále nefunguje. A na čokoľvek.

Potom, čo si dieťa zvyklo spať v sterilnom tichu, bude mať ťažké zaspávanie pri akomkoľvek hluku. A spí, prebudí sa z každého šuchotu. Je pre neho ľahšie si zvyknúť na okolité zvuky a dobre spať.

Denný spánok vonku

Úprava denného spánku nefunguje? Pokúste sa zmeniť situáciu. Ak je vonku teplý a slnečný, prečo nespať počas prechádzky v parku?

Spev vtákov, hluk listov a dokonca krútenie kočíka môže odložiť aj tie najaktívnejšie. Len sa uistite, že kočík bol neustále v tieni.

Čo zabraňuje dennému spánku

Загрузка...

Vyskúšali ste všetky možnosti a dieťa stále odmieta spať? Možno mu niečo vadí?

- dusný nos - dieťa nie je schopné čistiť nos na vlastnú päsť a kôry môžu sťažiť dýchanie;

- pocit hladu - Spávaš ľahko, keď máš hlad? Takže čo potom očakávať od karapuz?

- nepohodlné oblečenie - príliš teplá blúzka, zvinutá pod chrbtom košele, príliš tesná guma na nohaviciach. To všetko môže narušiť maličkého a zabrániť spánku;

- Mama je prítomnosť - Dieťa sa môže zobudiť, pretože mama nie je okolo. Ich vzťah je stále veľmi silný a omrvinky musia cítiť jej prítomnosť.

Dúfam, že tieto tipy vám pomôžu rýchlo a ľahko vytvoriť denný spánok u dieťaťa.

Pozrite si video: Red Tea Detox (Február 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár