Prečo sa dieťa neodsťahuje od matky

Väčšina rodičov je oboznámená so situáciou, keď sa dieťa neodsťahuje od matky. Dokonca ísť do kúpeľne a to sa stáva problémom. Ak sa niečo stane nie tak ako dieťa chce, začnú slzy. A stále ste dúfali, že po oslave prvých narodenín bude jednoduchšie. Ale nie všetko je také jednoduché.

Samozrejme, prvý rok bol veľmi ťažký. Aby ste poskytli úplnú starostlivosť a podporili rozvoj dieťaťa, museli ste byť neustále. A je celkom prirodzené, že teraz chcete aspoň občas relaxovať, zatiaľ čo malý tot hrá sám. A ukazuje sa opak - dieťa sa jednoducho neodsťahuje od matky.

Len jeden spôsob, ako byť trpezlivý. Je veľmi dôležité, aby bolo dieťa blízko k svojej matke, aby cítilo jej lásku a starostlivosť. Aktívne štúdium okolitého sveta sa teraz začína a je nemožné bez pomoci matky. Kto iný zobrazí nové položky, vysvetlí ich účel ...

Okrem toho sa dieťa neodchýli od matky aj preto, že vám umožňuje cítiť sa chránený. Všetko okolo je tak neznáme a tak ťažké urobiť prvé kroky na vlastnú päsť.

Keďže hovoríme o nezávislosti, nestláčajte dieťa a neporovnávajte ho s ostatnými. Pamätajte si, že všetky deti sú individuálne. Bude to trvať dosť času a nebudete vedieť, ako sa s touto nezávislosťou vyrovnať 🙂

Ak sa ten malý neodchýli od svojej matky a nedá sa s tým nič robiť, naučte sa obťažovať dom a spoločne relaxovať. Keď sa niečo angažuje, stačí sa o dieťa postarať a potreba rozmarov sama osebe zmizne.

Je pravda, že to nevyrieši problém s náročným plačom (na túto tému vám odporúčam, aby ste si prečítali článok "Príčiny slz detí"). Ale nemôžeš s tým nič robiť. Teraz chce dieťa komunikovať, ale nevie, ako hovoriť, a to je miesto, kde nájde cestu von v plač. Toto obdobie, kým sa strúhanka naučí hovoriť, stačí prejsť.

Pamätajte, že to nie sú len rozmary. Dieťa sa mu snaží povedať niečo dôležité. A ak nedostane to, čo chce, reaguje čo najlepšie. V takejto situácii sa pokúste obrátiť svoju pozornosť na niečo iné.

Prečo sa dieťa neodsťahuje od matky, zistili sme to. Zostáva len trpezlivý a vychutnať si malé víťazstvá vášho karapuzu. Naučte sa vidieť len dobré, a nemajú ani čas si všimnúť, ako ťažké obdobie zostane pozadu.

Pozrite si video: Je šokujúce, že v prípade podozrenia zo znásilňovania dievčat si zodpovední spokojne víkendujú (Február 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár