Liečba Clubfoot u detí

Clubfoot sa môže zdať zábavný, ale nie je to zábavné. Ak sa čas nezačne liečiť, v budúcnosti môžu nastať vážne problémy. Preto pri prvom podozrení musíte byť ortoped.

Len sa najprv rozhodneme, čo je "Klubová noha", A toto nie je nič iné ako deformácia nohy, v ktorej sa deformuje smerom dovnútra. Okrem toho je choroba zriedkavo jednostranná. A čo je najzaujímavejšie - vo väčšine prípadov sa tento problém vyskytuje u chlapcov.

Ak si všimnete, že mačička začne zamotať alebo pediater vyjadril svoje obavy pri ďalšom vyšetrení, nestrácajte čas. Čím skôr začnete s liečbou u detí, tým lepšie. Ak je problém vrodený, potom je žiaduce začať konzervatívnu liečbu vo veku 1-2 týždňov.

Druhy liečby pre psy u detí

omietanie, Prvá vec predpísaná pre clubfoot je korekčná masáž. Trvanie kurzu - 2 týždne. Potom začnite postupne zavádzať sadrovú obuv, ktorá sa zvyčajne kombinuje s parafínovými aplikáciami.

Po všetkých procedúrach lekár vyšetrí dieťa a určí účinnosť tohto typu liečby. Ak sú výsledky pozitívne, predpíše sa druhý priebeh. Ak je účinok nedostatočný, je predpísaná chirurgická liečba. Obvykle sa vykonáva vo veku 1-2 rokov.

nosenie tutorgov, Sadra nie je jedinou liečbou pre deti s rakovinou. Existujú aj špeciálne ortopedické pomôcky, ktoré pomáhajú upevniť nohu v správnej polohe.

Na výrobu vyrábajú sadrovú odliatku nohy, ktorá sa stáva základom torgues. Vďaka prítomnosti upevňovacích prvkov vo forme popruhov s lepiacou páskou je vhodné ich upevniť na nohy, keď dieťa spí.

A samozrejme, je nepravdepodobné, že by sa bez ortopedických topánok alebo špeciálnych pneumatík. Rozhodnutie o ich potrebe vziať lekára.

Vezmite prosím na vedomie, že na liečbu clubfootu u detí sú potrebné aj rehabilitačné kurzy, aby sa zabránilo relapsom. Môže to byť špeciálna masáž, terapeutické cvičenia a pravidelné plávanie.

Všeobecne platí, že liečba clubfoot nespôsobuje enormné ťažkosti. Stačí, aby ste ho začali včas a dodržiavali všetky odporúčania ortopéda.

Hlavná vec - nezačínajte chorobu. V opačnom prípade existuje vážne nebezpečenstvo subluxácie kostí nohy. Časom to môže viesť k atrofii svalov nôh, narušeniu normálneho fungovania kolenných kĺbov a následne k motorickej funkcii nôh. Preto, nie je potrebné riskovať, a pri prvom príznaku clubfoot, odkazujú na ortopéd. Včasná liečba a náležitá starostlivosť tento problém rýchlo vyriešia.

Zanechajte Svoj Komentár