Naučiť dieťa poslúchať? Jednoduché!

Vo väčšine prípadov je pre rodičov ťažké pochopiť, prečo dieťa prestalo poslúchať a nájsť dôvody, ktoré viedli k tejto situácii. Ale to nie je dôvod, prečo zostať neaktívny!

Zvážte najjednoduchšiu situáciu. Dieťa po ďalšej fascinujúcej hre rozhodne odmieta odstrániť hračky. Typickou reakciou rodičov je rozhorčenie a zlosť. Ale pomáha to naučiť dieťa poslúchať? Namiesto toho ponúknite svoju pomoc. Určite to ocení a pamätá si to. A nabudúce vám chce pomôcť.

Nezabudnite, že dieťa je už nezávislá osoba a môže byť tiež naštvaný, ak je nútený. Preto je vašou úlohou urobiť všetko čo najjemnejšie. Poďme diskutovať o niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu s týmto.

Ako naučiť dieťa poslúchať

1. Maximálna sloboda, To znamená fyzickú aktivitu. Nechajte dieťa bežať a skákať toľko, koľko chce. Tak, on dostane veľa pozitívnych emócií.

2. Ovládajte sa, Vaše negatívne emócie vám nepomôžu naučiť vaše dieťa poslúchať. Každý môže vytýkať alebo kričať. Ale aby sme mu porozumeli, hľadali dôvody, pre ktoré koná tak či onak - mnoho z nich nebude chcieť.

3. Hrajte spolu, Možno je to jeden z najlepších spôsobov, ako porozumieť dieťaťu a priblížiť sa k sebe.

4. Staňte sa vzorom, Začať preberať iniciatívu, ponúknuť spolu hrať, komunikovať viac, žartovať a vymýšľať novú zábavu. Mimochodom, v hrách môžete úplne taktne poraziť situácie, ktoré vás rušia.

5. Neponáhľajte, Dúfam, že si nemyslíte, že do niekoľkých dní po prvých pokusoch niečo zmeniť, dieťa začne počúvať. Ukáž trochu trpezlivosti. Najprv musí veriť vo vašu úprimnosť.

6. Pozrite sa na schopnosti, Úplne všetky deti ich majú, stačí ich vidieť. Aj keď strúhanka vyberie aktivitu, ktorú má rád, hlavnou vecou je včas podporiť jeho iniciatívy.

7. Chváľte dieťa, Zvážte, ako často chválite dieťa? Takže sme usporiadaní, že vyjadrenie našej nespokojnosti je vždy vítané a zabúdame na chválu za dobré správanie. Je to však nevyhnutné pre rozvoj sebavedomia. Keď dobré správanie nezostane bez povšimnutia a je silne povzbudené, drvina sa bude naďalej usilovať o to.

8. Zmeňte tón, Podráždenie hlasu, častá morálka, zvýšená intonácia - robí dieťa viac poslušným? Naučte sa ovládať, hovoriť pokojným hlasom. Vo chvíľach neposlušnosti je takýto tón oveľa účinnejší. Dieťa bude cítiť náladu rodičov a nedobrovoľne sa upokojí.

9. Buďte dôslední ich požiadaviek. Pamätajte, že toto správanie často poukazuje len na nedostatok pozornosti rodičov. Akonáhle začnú tráviť viac času s dieťaťom, zmizne potreba naučiť ho poslúchať.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár