Kedy znížiť vlasy dieťaťa?

Mnohí z vás iste počuli presvedčenie, že do 12 mesiacov je lepšie, aby ste si dieťa nebrali, a aby sa rok oholil. Potom budú vlasy silné a zdravé. Ale veda to už dávno popiera. Aký je zmysel odloženia ostrihania, ak omrvinky majú dlhé a dokonca mätúce vlasy, ktoré stále lezú do očí?

Ako môže byť predsudok dôležitejší ako zdravie a pohodlie dieťaťa? Lepšie premýšľať o výbere správny účes, a nie o tom, kedy môžete znížiť vlasy, a keď nemôžete.

Je to ďalšia vec, ak dieťa odmietne navštíviť kaderníka a nechce ani počuť o krásnom účese. V tomto prípade je naozaj lepšie netrvať. Nervový stres nie je pre nikoho prospešný. Je to jednoduchšie čakať, pretože doslova na druhý deň dieťa bude mať dobrú náladu, a on bude chcieť ísť do kaderníctva.

Keď sa nájde kompromis a príde na výber účesu, nezabudnite, že by sa mal zachovať bez stylingu, tesných gumičiek a iných ťažkostí. V tomto prípade by vlasy nemali vyliezť do očí alebo do uší.

Pravidelne navštevujte kaderníka. V procese rezania sú delené konce narezané, takže vlasy vyzerajú zdravo a dobre upravované. A pozorné deti si to rýchlo všimnú a čoskoro požiadajú o krásny účes.

Dúfam, že som vás presvedčil, že vlasy dieťaťa by sa mali podľa potreby strihať a nemali by byť založené na poverách. Teraz pár slov o rôznych klobúkoch, vreckovkách, klobúkoch.

Viete, prečo ich nosia? To je do značnej miery spôsobené túžbou chrániť vlasy pred vystavením prachu obsahujúcemu ťažké kovy a zvyšky výfukového plynu. Usadzujú sa na vlasoch, spôsobujú im malé poškodenie, ale pravidelne. Preto by ste nemali kategoricky odmietať pokrývky hlavy.

Dodržiavanie základných pravidiel starostlivosti a neuchovávanie procedúr nevhodných pre vlasy si udrží ich silu a príťažlivosť už mnoho rokov. A predsudky a povery sa vyhodia z hlavy.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár