Vplyv kovov na ľudské zdravie

Premýšľali ste niekedy o účinku kovov na ľudské zdravie? Ale je to značné. Ukazuje sa, že niektoré šperky možno nosiť nielen pre krásu, ale aj pre liečebné účely. Napríklad zirkónový náramok normalizuje tlak. Plastickí chirurgovia používajú zlaté vlákna, ktoré pomáhajú obnoviť mladosť tváre. Nosové kvapky s iónmi striebra sa stali samozrejmosťou.

O liečivých účinkoch kovov na ľudské zdravie je známe už od staroveku. Okrem toho dnes Čína vo veľkej miere využíva kovy na liečbu pacientov. Ak však chcete vyskúšať ich činnosť, nie je potrebné ísť do inej krajiny. Určite máte doma zlaté, strieborné alebo medené výrobky. To je dosť dosť.

Vplyv zlata na ľudské zdravie

V dnešnom svete je zlato oceňované pre svoje vysoké náklady a odolnosť voči inflácii. Ale skôr bolo ocenené aj tým, že pomáha prekonávať mnohé choroby.

Predpokladá sa, že tento kov zvyšuje dĺžku života, zlepšuje zdravie, dáva pocit sily, svetla a tepla. Jeho roztoky sa vďaka škodlivým účinkom na patogény úspešne používajú na terapeutické a kozmetické účely.

Účinok striebra na ľudské zdravie

Vedci dokázali dokázať, že striebro ničí škodlivé mikroorganizmy, ktoré sú prítomné vo vode, vzduchu a zachovávajú si užitočné. Vďaka jedinečným vlastnostiam je súčasťou liekov proti úplavici, pneumónii, týfusu, stomatitíde, hypertenzii, konjunktivitíde. A rad chorôb.

Vplyv medi na ľudské zdravie

Starí Gréci používali medené dosky na liečbu kĺbov, kožných ochorení, zápalu mandlí a nádorov.

Naši dedkovia a pradedovia si tiež všimli, že ľudia, ktorí boli nejakým spôsobom prepojení s ťažbou medi alebo jej výrobou, boli oveľa menej náchylní na ochorenie. A aj malé deti nosili náramky z medi na prevenciu krivice a epilepsie. Hoci teraz sú nosené s problémami s pečeňou alebo s nadváhou.

Meď sa tiež podieľa na metabolických procesoch a tvorbe krvi. A jej nedostatok negatívne ovplyvňuje nielen fyzickú, ale aj duševnú aktivitu.

Upozorňujeme, že najväčšia potreba medi je u tehotných žien a detí.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár