Normy vývoja reči detí

Každý vie, že vývoj každého dieťaťa je individuálny a nemá žiadne tabuľky výšky a váhy normy rozvoja reči detí nemožno brať doslovne. Avšak záujem o starostlivosť o mamičky sa neznižuje. Zatiaľ čo nesúlad so všeobecne prijatými normami je minimálny, stále v poriadku. Ale akonáhle sa zvýši, začne vzrušenie a strach.

Napríklad, keď dieťa nehovorí jeden a pol roka. A ak tiež padol v detstve (kdekoľvek bez neho), potom obavy vôbec nedávajú odpočinok. Do istej miery je to správne. Napriek tomu je zranenie dosť vážne zranenie tela dieťaťa, takže je najlepšie neodmietnuť návštevu neuropsychiatra každých šesť mesiacov.

Ako však prax ukazuje, nádej pre ostatných, ale nerobte to sami. Prečo nedáte niekoľko jednoduchých testov a pokúsite sa zistiť dôvod „tichosti“ dieťaťa a či zodpovedá normám vývoja reči detí.

1. Vezmite najjednoduchší triedič, stačí to aj pre tri postavy: kruh, štvorec a trojuholník. Ukážte dieťaťu, ako ho používať. V tomto prípade nezabudnite komentovať svoje akcie. Ak je to potrebné, vysvetlite dvakrát alebo trikrát, kým nerozumie princípu. Potom ho nechajte vyskúšať. Aspoň jedna postava musí do vašej diery zasunúť bez vašej pomoci.

2. Nasaďte hrášok na zem a nechajte ho zdvihnúť dieťa. Potom musíte sledovať, ako to robí. Dieťa za rok a pol by si ho malo vziať s prstami, a nie so štipkou.

3. Pre ďalší test testovania vývoja reči budete potrebovať farebný papier a niekoľko zvierat. Rozprestrite na nich niekoľko farebných listov a nalepte na nich biele štvorčeky, z ktorých každá lepí zvieraciu figurku. Musíte tiež znížiť farebné štvorce rovnakej veľkosti ako biele. Ďalšie - len. Povedzte dieťaťu, že zvieratá chcú spať a musíte zatvoriť okná. Toto cvičenie okamžite ukáže, či dokáže rozlíšiť farby.

4. Dajte dieťaťu niekoľko úloh: "dostať loptu z krabice", "priniesť stroj", "dať tričko v skrini", atď To všetko by malo byť zvládnuté bez veľkých ťažkostí.

5. Pripravte si tri malé škatule a niekoľko hračiek. Do každého boxu vložte hračku. Prirodzene v prítomnosti dieťaťa, a nielen ukázať, ale aj pomenovať. To znamená, že v tomto boxe dáme zajačik, atď. Potom ich zatvoríme viečkami a opýtame sa, ktorý z nich je "..." a úlohou dieťaťa je ukázať na zatvorenú krabicu, v ktorej je skrytá potrebná hračka.

Tieto jednoduché testy pomôžu určiť, prečo dieťa nehovorí, či je to výsledok zranenia alebo spĺňa štandardy vývoja reči. A či vôbec stojí za to.

Zanechajte Svoj Komentár