Príčiny a liečba včasného maternicového tónu

Pred zvážením príčin a metód liečby definujeme: čo znamená maternica?? A to nie je nič iné ako kontrakcia svalov strednej vrstvy. Pre informáciu: maternica pozostáva z troch vrstiev: perimetrie, myometria a endometria. Ak chcete odstrániť tón maternice môže byť rôznymi spôsobmi, a nie nevyhnutne používať lieky.

Príčiny maternicového tónu

Tón maternice môže spôsobiť mnoho príčin. V prvom rade - fyziologické: viacpočetné tehotenstvo, veľký plod, krehká matka ... Teleso sa nedokáže vyrovnať s veľkým zaťažením, čo vedie k napätiu.

Hoci gynekológovia poznamenávajú, že infekčné ochorenia (akútne respiračné infekcie, chrípka, chronická rinitída, angína) najčastejšie vedú k zvýšenému tonusu maternice v skorých štádiách. Problémom môže byť aj trvalé napätie a ťažké zaťaženie pri športe.

Aj pri jednoduchej únave a častých pocitoch sa môže objaviť bolesť chrbta a bolesť dolnej časti chrbta a potom hypertonicita maternice. Ak tento stav pretrváva príliš dlho, objaví sa krvný obeh v placente. V dôsledku toho dieťa dostáva menej živín a kyslíka, čo nepriaznivo ovplyvňuje vývoj dieťaťa počas tehotenstva.

Všimnite si, maternicový tón môže viesť k predčasnému pôrodu. Aby sa tomu zabránilo, pri najmenšom nepohodlí okamžite zavolajte sanitku. Do tej doby, lekári prídu, morálne naladiť na to, čo bude musieť ísť zachrániť. Pod dohľadom skúsených odborníkov rýchlo vyriešite problém a vrátite sa domov.

Liečba maternicového tónu v nemocnici

Po prvé, zistiť, ako určiť tón maternice. To si bude vyžadovať krvné a močové testy, ultrazvuk a meranie tonusu a až potom bude lekár schopný správne predpísať liečbu maternicového tonusu. Vyšetrenie pomôže realisticky zhodnotiť stav maternice, určiť hormóny a zistiť, ako sa metabolické procesy vyskytujú v tele. Podľa výsledkov vyšetrenia lekár vyberie potrebné lieky a vypíše režim ich príjmu.

Na liečbu hypertonicity sa maternice zvyčajne pripisujú antispazmodickým, hormonálnym a sedatívnym liečivám. Prvý z nich pomôže zmierniť svalové napätie priamo, druhý - nervózny, a prečo potom hormonálne?

Faktom je, že zvýšený tón maternice v skorom tehotenstve je často spôsobený hormonálnymi poruchami v dôsledku zvýšenej produkcie progesterónu. V súlade s tým môže byť tento problém vyriešený vyplnením jeho nedostatku.

Hlavná vec na zapamätanie je, že užívanie hormónov by malo byť s mimoriadnou opatrnosťou, prísne dodržiavať odporúčania lekára.

Liečba uterinných tonus ľudových prostriedkov

Podľa ľudových prostriedkov v tomto prípade sa odkazuje na non-drogovú terapiu, skôr ako byliny a tinktúry. Po prvé, prestaňte sa starať a tešiť sa na výsledky testov. Samozrejme, že sú dôležité, ale teraz potrebujete mier. Preto si vezmite knihu alebo disk s filmami av posteli! Plný odpočinok a pozitívny postoj pomôžu odstrániť tón maternice v čo najkratšom čase.

S. S. Odporúčam tiež čítať článok: ako zmierniť bolesť počas kontrakcií. Možno tieto tipy budú pre vás užitočné.

Zanechajte Svoj Komentár