Správne dojčenie pre novorodencov

Zdá sa, že dojčenie novorodencov je také prirodzené, že nemá zmysel hovoriť o akejkoľvek správnosti. Koniec koncov, všetko je pripravené prírodou samotnou. Ale v praxi nie je všetko vždy jednoduché a bezbolestné.

Dôvody takýchto ťažkostí nie sú ani v neskúsenosti matky. Správne kŕmenie novorodencov by sa malo vyučovať, a to nie vždy. Nie všetky pôrodnice poskytnú potrebnú pomoc. Áno, a lekári nie vždy dodržiavajú najnovšie odporúčania pre dojčiace novorodencov.

Na základe tohto odporúčania sa odporúča: vyhľadať kompetentného konzultanta pre dojčenie. Aspoň z bežných chýb vás zachráni. Žena, ktorá sa živí niekoľkými deťmi, je pre túto úlohu ideálna. Myslíš, možno medzi tvojimi priateľmi je taký? Medzitým zvážte niekoľko populárnych otázok o organizácii správneho kŕmenia novorodencov.

Čo ak sa mi nepodarí?

Jeden z najčastejších obáv. V skutočnosti nie je čoho obávať. Mlieko sa objavuje v každej žene, ktorá vydržala a porodila dieťa. Ďalšia vec je, že nie každý vie, ako robiť dlhé dojčenie. Ale je to opraviteľné, na túto tému existuje viac ako dosť materiálu.

Je dojčenie bolestivé?

Malé bolestivé pocity v prvých dňoch kŕmenia sa považujú za normálne. Ak sa pritiahnu a praskliny alebo oderky sa začnú objavovať na bradavkách, nemusíte vydržať. S najväčšou pravdepodobnosťou stačí, aby ste sa naučili, ako správne pripojiť dieťa k prsníku.

Keď dojčenie bude musieť úplne zmeniť stravu?

Nie nevyhnutne. Na zabezpečenie riadneho dojčenia by mala byť výživa matky vysoko kvalitná a rôznorodá. Ak ho máte, nebudete musieť nič meniť. Je to vylúčenie z alergénov diétnych potravín. Okrem toho odporúčam čítať nasledujúce materiály: môžu tehotné ženy mať sladký zub a to, čo sa môže po narodení zjesť.

Aká by mala byť dĺžka kŕmenia?

Pri tejto príležitosti sa nebojte. Čas dojčenia pre novorodencov závisí od mnohých faktorov (napríklad výška a hmotnosť dieťaťa, štruktúra úst dieťaťa a materské prsia) a nemôže byť obmedzená na prísne limity. Úzkosť môže byť spôsobená kŕmením jeden a pol hodiny alebo viac, s počtom mokrých plienok denne menej ako 12 hodín.

Oblečenie pre dojčiace matky by malo byť zvláštne?

Nedá sa povedať, že rozdiely sú príliš veľké, ale stále existujú. Teraz v obchodoch nájdete veľa oblečenia, od domácich tričiek až po večerné šaty, ktoré vám umožnia rýchlo a ticho nakŕmiť dieťa.

Kŕmenie novorodenca nespôsobuje radosť a emócie ...

Namiesto toho zažívate nepochopiteľnú úzkosť a frustráciu. Nepanikárte, vaše materinské pocity sú v poriadku. K tomu dochádza k prispôsobeniu sa novému životu a zodpovednosti. Doslova za 2-3 týždne bude všetko v poriadku.

Urobil som to!

Ak ste počas prvého mesiaca detského života dokázali vytvoriť vhodné dojčenie pre novorodencov, nie je tam žiadna bolesť, všetko je v poriadku s laktáciou a dieťa získava na váhe, nevedomky prekonáte právny pocit pýchy vo svojom pokroku.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár