Čoho sa tehotné ženy obávajú?

Strach počas tehotenstva je rozšírený jav. Hoci prečo je tu prekvapenie? Veľmi skoro sa dieťa narodí, a budete musieť drasticky zmeniť svoj životný štýl a návyky. A prvá vec, ktorej sa tehotné ženy obávajú, je obrovské množstvo problémov, o ktorých nám stále viac hovoria skúsenejší priatelia. Nedobrovoľne vo svojich schopnostiach a strachu z toho, že sa nedokážu vyrovnať. Iba ak sú rozumné?

Prvý strach z tehotných žien - obmedzenie slobody

Najčastejšie sa tehotné ženy bojia byť nepretržite viazané na dieťa. Je pravda, že tento problém skutočne existuje. Ak ste včera mohli ísť na hlučné party, ísť von z mesta na pár dní alebo zabaliť a letieť do letoviska, potom dnes nie je čas ani vyskočiť na kaderníka. Ale je to len na prvý pohľad, všetko je tak desivé, ale v praxi ...

Po prvé, môžete si vziať so sebou dieťa. Nie na diskotéke prirodzene, ale nielen na prechádzku v parku. Ak máte slučku a málo skúseností, môžete cestovať nielen na obchodné, ale aj organizovať výlet s dieťaťom v aute mimo mesta. Pravda pre toto dieťa musí byť dojčená.

Po druhé, nevyvíjajte problémy tam, kde nie sú. Vaši priatelia zostali s nimi a skutočnosť, že nemajú deti, nehovorí, že by ste nemali komunikovať. Choďte na návštevu, stretnite sa pri prechádzke po ulici alebo dokonca v kaviarni. Tu je niekoľko tipov, ako stráviť víkend.

Po tretie, nezabudnite, že máte matku a svokru, ktorá je rada, že sedí s dieťaťom a dá vám pár hodín odpočinku. A mlieko môže byť dekantované a ponechané vo fľaši.

Druhý strach z tehotných žien - koniec kariéry

Niektorí sa obávajú straty kvalifikácie, iní stratia priaznivý čas, iní stále strácajú svoje miesto. A naozaj, každá z týchto možností má právo na život, ale častejšie teoreticky. V skutočnosti, všetko nie je tak desivé.

Napríklad, aby sa nezabúdalo na profesionálne zručnosti, stačí si z času na čas prečítať odbornú literatúru alebo pracovať vo vašom voľnom čase doma. Zároveň doplňte rodinný rozpočet.

Samostatne chcem povedať o negatívnom postoji zamestnávateľa k mladým matkám. Samozrejme, vyskytuje sa, ale nie bez miesta, ako sa bežne verí. Moderné vodcovia si dobre uvedomujú, že žena s dieťaťom pracuje efektívnejšie, je schopná vyčleniť čas a zodpovednejšie sa ujať svojich povinností.

Tretí strach z tehotných žien - nedostatok peňazí

Detská výživa, kozmetika, oblečenie - to všetko nie je tak lacné a nemá úspory ani stabilný príjem od manžela, nie je vždy ľahké kúpiť všetko, čo potrebujete. V tomto prípade pomôže racionálne plánovanie spôsobov, ako ušetriť rodinný rozpočet.

Usporiadajte priority správne, vyhoďte to, čo chcete, v prospech toho, čo potrebujete. Oblečenie pre dieťa, hračky a rôzne náčinie sa často odoberá od priateľov - je to pomerne bežná prax. A pretože hostia v súvislosti s narodením nového člena rodiny nemožno vyhnúť, plánovať dary a povedať im, kto stojí za kúpu. Aby sa nestratili peniaze na drahé zmesi, postarajte sa o zavedenie dlhodobého dojčenia.

Štvrtý strach z tehotných žien - výkrik dieťaťa

Pre tých, ktorí si myslia, že rodia, alebo nie porodiť druhé dieťa, takéto obavy tehotných žien spôsobujú len úsmev. Ale mladé neskúsené matky majú niekedy strašný strach z kriku detí. Je to spôsobené elementárnym nedostatkom skúseností a je „liečené“. Určite medzi vašimi priateľkami je viac skúsených matiek, ktoré sem chodia navštíviť. Opýtajte sa, prečo dieťa neustále plače a ako sa s ním vysporiadať. Ak nie sú - žiadny problém, zaregistrujte sa na prípravné kurzy pre pôrod, budú ešte efektívnejšie.

Piaty strach z tehotných žien je chladenie vzťahov s manželom

Hoci kríza vzťahov po narodení dieťaťa sa zvyčajne nehovorí, ale mnohí si myslia. Tehotné ženy sa obávajú, že ich postava sa môže zhoršiť a bezsenné noci nepridajú k odvolaniu. Opäť, obavy z tehotných žien sú veľmi prehnané. Aby ste sa nemuseli sťažovať na túto postavu, musíte na ňu dávať pozor a neustála únava a nedostatok času starať sa o seba je vo všeobecnosti dočasným javom. Preto sa lepšie zamyslite nad vývojom dieťaťa počas tehotenstva a nechajte strach nahradiť radosťou budúceho materstva.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár