Ako umyť detské oblečenie: zdieľanie skúseností

Len málo mamičiek pokojne vníma denné umývanie. Dokonca aj tie najvyváženejšie za mesiac alebo dva spôsobujú pocit podráždenia. Ale bez ohľadu na to, ako ste unavení, nebude možné vyhnúť sa zdĺhavému postupu, pretože hygiena a starostlivosť o novorodenca je pre rodičov najdôležitejšou úlohou. Ďalšia vec je pokúsiť sa prísť na to, ako rýchlo a efektívne umývať detské oblečenie. Naučiť sa systematizovať.

Takže pobyt v nemocnici skončil a prišli ste domov. Od tohto bodu je bežným javom každodenné umývanie. Dokonca aj jednorazové plienky nezachránia (zistiť, ako často je potrebné zmeniť plienku), plienky, detské bundy, posteľná bielizeň stále zostáva ...

Po prvé, dostať kôš na špinavé prádlo, aby nedošlo k tomu, aby spolu s dospelým. Len si pamätajte, hádzať veci do neho so zvyškami potravín alebo výkaly nemôže. Umyjú sa oddelene pod tečúcou vodou a až potom sa posielajú do práčky.

Kam umyť detské oblečenie

Moderné domáce spotrebiče výrazne uľahčujú domáce práce pre ženy. Len teraz je možné umývať detské oblečenie v písacom stroji alebo len rukami? Samozrejme môžete! Stačí sa uistiť, že práčka bola vždy čistá a po nejakú dobu sa v nej zdržala umývania silne znečistených vecí.

Zástancovia staromódnej metódy nikto nezakazuje ručné umývanie. Optimálna teplota vody je 40 ° C a viacnásobné oplachovanie, to je celé tajomstvo. Okrem toho sa táto vykonáva v studenej vode, ktorá by mala zostať čistá.

Čím lepšie umyť detské oblečenie

Загрузка...

Ak sa na umývanie detského oblečenia použilo skoršie mydlo, objavilo sa teraz veľké množstvo detských práškov. Sú vhodné na použitie od prvých dní života novorodenca. A tam sú zvláštne, pre citlivú pokožku náchylné k alergiám. Ktorý si vybrať?

Ako umývať detské oblečenie?

Zvážte rozdiel medzi pracím práškom, ktorý umýva detské oblečenie. Takže ...

- založené len na prírodných zložkách;

- rýchlo sa rozpúšťa;

- ľahké opláchnutie;

- obsahuje minimálny počet vonných látok;

- nespôsobuje podráždenie pokožky.

Bolo by potrebné zdôrazniť, že tradičné syntetické prášky nemajú všetky vyššie uvedené vlastnosti. Obsahujú obrovské množstvo chemikálií, ktoré aj pri najpodrobnejšom oplachovaní zostávajú vo vláknach tkaniny. Sú navrhnuté tak, aby uľahčili žehlenie, udržiavali farby a nechali oblečenie dlhšie čisté. A to nehovoriac o bielidle, ktoré je absolútne kontraindikované pre detské veci.

Niektorí môžu tvrdiť, že niekedy je bielenie nevyhnutné. A nie. Existuje vynikajúci analóg - bieliaci prostriedok na báze peroxidu vodíka. Pri použití spolu s mydlom je veľmi účinný, navyše je dokonale opláchnutý.

Zaujímavá otázka ako umývať detské oblečenie morená šťava a zemiaková kaša, nechajte nezodpovedané. Každá hosteska vie, že je veľmi ťažké sa s nimi vyrovnať. Preto je tento problém ľahšie predísť: vyberte špeciálne veci pre domácnosť, ktoré vám nevadí, či sa vám podarí dostať špinavé alebo skladovacie podbradníky.

A pamätajte, že intenzita a kvalita umývania môže zabrániť symptómom alergií u detí a ich ďalšiemu rozvoju. A čo by mohlo byť dôležitejšie ako zdravie dieťaťa?

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár