Umelé kŕmenie dojčiat: ako ísť správne

V poslednej dobe sa čoraz viac vyskytuje situácia, keď žena nemôže dojčiť. Tvárou v tvár podobnému problému sa niektorí začnú obviňovať, vymýšľať rôzne bájky o tom, ako to ovplyvní zdravie dieťaťa. Hoci v skutočnosti, umelé kŕmenie dojčiat nie je natoľko horšie ako prsník, najmä ak naň prechádzate správne.

Pokiaľ ide o príčiny tohto problému, je ich dosť veľa. Okrem toho môžu byť rozdelené do dvoch skupín: prvá je nútená dočasne prejsť na umelé kŕmenie a druhé sú neustále. V prvom prípade hovoríme o závažných akútnych infekčných ochoreniach, hnisavej mastitíde, pooperačnom období atď. Ak sa v tomto čase zachová laktácia, dojčenie sa dá ľahko zistiť po zotavení.

V druhom prípade ide o cukrovku, ochorenia krvi, tuberkulózu, závažné ochorenia srdca a obličiek, problémy so štítnou žľazou a množstvo ďalších ochorení. V každom z týchto prípadov sa odporúča úplne prejsť na umelé kŕmenie.

Ako ísť na umelé kŕmenie dojčiat

Bez ohľadu na to, či musíte dočasne odmietnuť dojčenie alebo nakoniec, tipy na to, ako to urobiť správne, budú rovnaké. Zvážte hlavné body.

- Diskutujte o výbere detskej stravy so svojím pediatrom. Je potrebné brať do úvahy nielen vek, ale aj zdravie dieťaťa. Napríklad pre alergikov alebo predčasne narodené deti existujú špeciálne zmesi. A výživa po operácii zápal slepého čreva má množstvo funkcií.

- Postupujte podľa plánu! Kŕmenie na požiadanie je teraz nevhodné. Okrem toho je potrebné správne vypočítať množstvo jedla pre každé krmivo a všeobecne pre daný deň. Takže do 2 mesiacov by objem zmesi za deň nemal presiahnuť 1/5 telesnej hmotnosti dieťaťa. V 2-4 mesiacoch - 1/6, po 6 mesiacoch - 1 / 8-1 / 9.

- Už sme písali o tom, či má dieťa kŕmiť. Takže s umelým kŕmením dojčiat je nutnosťou.

- Neskúšajte s prípravou zmesi. Nie je potrebné variť alebo naliať viac, než je uvedené v pokynoch. Stačí naliať do fľaše s vodou, nalejte určené množstvo prášku a pretrepte, aby sa rozpustil.

- Skontrolujte teplotu. Myslíte si, že pred začiatkom kŕmenia kvapkajú na zápästie žiadne skúsené matky? Ak nie ste horúci, potom strúhanka bude jesť s radosťou.

- Drž dieťa v náručí. Prechod na umelé kŕmenie by nemal ovplyvniť emocionálny kontakt. Pocit tepla vášho tela a rytmu srdca, dieťa bude oveľa pokojnejšie a pohodlnejšie (viac informácií nájdete v článku o lepení).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár