Imunolog pre deti: 5 dôležitých otázok

Imunita hrá kľúčovú úlohu v živote človeka. Kedykoľvek sa infekcia dostane do tela, bunky imunitného systému a proteíny (imunoglobulíny), ktoré produkuje, sa aktivujú a začnú bojovať. Ako im pomôcť? Zvážte 5 najobľúbenejších otázok, ktoré kladú imunológ pre deti počas konzultácií na tému: ako zlepšiť imunitu dieťaťa.

5 otázok pre detského imunológa

1. Ako sa vytvára imunita?

Imunitný systém dieťaťa je vysoko plastický a dynamický. Navyše, jeho vývoj prebieha v niekoľkých etapách, ktoré ovplyvňujú budúci život.

Základ pre imunitu je kladený počas tehotenstva. Preto je extrémne nežiaduce prijímať silné lieky, stres a obavy počas tehotenstva. V kombinácii s nachladnutím, chrípkou, zhoršením chronických bakteriálnych infekcií a toxikózou významne znižujú ochranné sily tela dieťaťa.

Nemenej dôležité je aj prvý rok života dieťaťa. Imunológovia hovoria, že na úplné vytvorenie imunity dieťaťa musí byť dojčený a nesmie trpieť infekčnými chorobami. Ak sú akútne respiračné infekcie a bronchitída častými hosťami vo vašom dome a antibiotiká na prechladnutie sa už dávno stali normou pre deti, prirodzený proces zrenia imunitného systému je narušený.

2. Môžu očkovanie poškodiť?

Druhou najdôležitejšou otázkou pre imunológa je to, aké očkovania sa deťom podávajú a poškodia ich zdravie? Dáme najvýznamnejšie výhody očkovania podľa odborníkov, a viac o tom si môžete prečítať v tomto článku. Takže ...

- V detstve je očkovanie oveľa ľahšie, čo je spôsobené plasticitou imunitného systému

- očkovanie je druh výcviku imunitného systému a prispieva k jeho správnemu vývoju;

- moderné vakcíny nemajú prakticky žiadne vedľajšie účinky.

3. Je možné predísť všetkým chorobám?

Každý imunológ pre deti vám povie, že imunitný systém sa z času na čas musí stretávať s infekciami. Pomáhajú mu rozvíjať sa a stať sa silnejšími. Preto nemá zmysel snažiť sa predísť absolútne všetkým chorobám, najmä preto, že je neuskutočniteľné. Nezáleží na tom, či dieťa ochorie, alebo nie, ale ako sa prejaví obrana tela.

Ale nemali by byť žiadne extrémy. Všetko má svoje limity, vrátane imunitného systému. Príliš časté ochorenia sa môžu zmeniť na chronické. A používanie antibiotík nie je najlepší tréning.

4. Bude problém analyzovaný testami?

Táto otázka je imunológ požiadal mnoho rodičov. A správne! Dlho existuje špeciálna štúdia - imunogram. Táto analýza (krv z prsta, žily) pomôže získať predstavu o stave antibakteriálnej, bunkovej a humorálnej ochrany dieťaťa. Nezabúdajte však, že na stanovenie diagnózy a predpisovania liečby musia byť vyslovené príznaky akejkoľvek choroby.

5. Ako znížiť frekvenciu chorôb?

Vo väčšine prípadov sa konzultácie s pediatrickým imunológom bez takýchto otázok nedajú urobiť. Je dôležité si uvedomiť, že neužívanie imunostimulačných liekov pomôže znížiť počet ochorení, aj keď niekedy nie je možné bez nich, ale kalenie, plávanie, chôdza naboso na kamienky alebo trávu, sprcha, vzduch a slnečné kúpele. To všetko posilní zdravie dieťaťa a zvýši odolnosť voči chorobám. Potvrdí to každý detský imunológ.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár