Cystitída u detí: príznaky a diagnóza

Podľa štatistík sú príznaky cystitídy (bolesť v spodnej časti brucha počas močenia) pozorované doslova u každého tretieho dieťaťa vo veku od 1 do 5 rokov. A na začiatku jesene av lete sa zvyšuje počet sťažností.

Je potrebné poznamenať, že cystitída je diagnostikovaná hlavne u dievčat. Je to spôsobené vlastnosťou štruktúry (močová trubica je kratšia a širšia). Táto choroba sa však vyskytuje aj u chlapcov. Najmä medzi tými, ktorí trpia phimosis.

Hoci nezáleží na tom, či máte chlapca alebo dievča, v žiadnom prípade nie je dôvod na obavy. Po prvé, prevenciou elementárnej prevencie je možné sa tejto chorobe vyhnúť. Po druhé, aj v prítomnosti príznakov cystitídy u detí lekári vykonajú potrebné opatrenia a zotavenie nastáva rýchlo a bez komplikácií.

Koho kontaktovať, ak sa objavia príznaky cystitídy u detí?

Je celkom logické obrátiť sa na urológa pri prvých príznakoch cystitídy, ale všimnite si, že dôvod jeho vývoja je gynekologický. Na koho sa dohodnúť?

Ak si všimnete, že dieťa často chodí na toaletu, dokonca aj s malým príjmom tekutiny, hladí žalúdok, prejde na vymenovanie špecialistu, ktorý pozoroval dieťa od narodenia. Pediater pravdepodobne vie, ako sa správať v takýchto prípadoch a kde hľadať príčinu cystitídy.

Vo väčšine prípadov vedie hypitóza k cystitíde. Napríklad, keď dieťa sedelo dlhú dobu na studenom piesku alebo sa kúpalo. Existujú však aj iné dôvody:

- dysbakterióza;

- prevádzaná prevádzka;

- dôsledok vírusovej infekcie;

- chronická zápcha;

- nedodržanie základných hygienických pravidiel.

Lekár môže vyvodiť závery len na základe analýz. Potom vydá odporúčanie príslušnému špecialistovi.

Diagnóza cystitídy

Bežiaca cystitída sa môže zmeniť na chronickú alebo viesť ku komplikáciám. Aby sa tomu zabránilo, liečba by mala začať ihneď po diagnostike a konečnej diagnóze. Hlavnou vecou je správne identifikovať pôvodcu ochorenia. To pomôže laboratórnym a klinickým štúdiám.

Aké testy na diagnostiku cystitídy?

1. Všeobecná analýza moču - ukáže zvýšený počet červených krviniek, leukocytov a baktérií.

2. Biopsia moču - na určenie pôvodcu ochorenia a jeho citlivosti na antibiotiká (čítajte, keď antibiotiká začínajú účinkovať).

3. Ultrazvuk genitourinárneho systému - umožňuje vidieť sekundárne príznaky zápalu (patológia obličiek, zhrubnutie stien močového mechúra).

Vo väčšine prípadov je podobná diagnóza cystitídy dostatočná na začatie liečby. Je mimoriadne zriedkavé, že je potrebný ďalší výskum, aby sa zabránilo opakovaniu.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár