Kedy môžete dať dieťa ovocie

Ovocie pre deti do jedného roka nahrádza akúkoľvek pochúťku. Šťavnaté a chutné ovocie nenechá ľahostajný, aj keď má dieťa zlú chuť k jedlu. Hlavnou vecou je vedieť, kedy a ktoré z nich môže dieťa dostať.

Pred zodpovedaním otázky: "Aký druh ovocia sa môže podať dieťaťuChcel by som zdôrazniť, že ich oboznámenie sa uskutoční až po zavedení zeleninových potravín, ktoré je ideálne pre prvú vzorku, lyžičku je možné ponúknuť už v 6 mesiacoch, ak nie sú pozorované alergické reakcie, porast sa postupne zvyšuje. z témy, zvážte, kedy je možné dať ovocie dieťaťu do jedného roka.

Aké ovocie je užitočné pre deti do jedného roka

Apple (od 6 mesiacov)

Obsahuje veľké množstvo železa, ktoré priaznivo ovplyvňuje obehový systém dieťaťa. Pomáha tiež odstraňovať cholesterol, rádionuklidy, kyselinu šťaveľovú z tela a zabezpečuje starostlivosť o zuby detí. Všeobecne platí, že jablko je ideálny pre omrvinky, a je užitočné pre nich dokončiť jedlo.

Peach (od 7 mesiacov)

Broskyňa sa môže podávať dieťaťu od 7 mesiacov. Odstraňuje škodlivé látky z tela, hydratuje a ochladzuje počas letných horúčav. Odborníci odporúčajú broskyne deťom so vzrušivým nervovým systémom.

Marhule (od 7 mesiacov)

Železo je obsiahnuté nielen v jablkách, nie je menej u marhúľ. Preto sa im odporúča, aby jedli s avitaminózou, anémiou a chorobami ústnej sliznice (pozri symptómy stomatitídy u dieťaťa).

Hruška (od 7 mesiacov)

Ďalšie populárne ovocie pre deti mladšie ako jeden rok je hruška. Obsahuje mnoho vitamínov: C, P, PP a skupiny B. Z minerálov je bohatý na fluór, jód, meď, nikel, vanád a molybdén. A ešte viac zinku ako iné ovocie. Len nezabudnite, že hruška pripája.

Slivka (od 8 mesiacov)

Jesť dieťa po dobu 8 mesiacov vám umožní dať mu slivku, ktorá nesie jedinečnú kombináciu pektínov a tanínov, takže to môže byť považované za nevyhnutné. Okrem toho slivka poskytuje telu nasledujúce vitamíny: C, P, PP, E, K a skupinu B.

Čerešňová slivka (od 10 mesiacov)

Tento pomer sliviek je cenený mnohými fenolovými zlúčeninami a draslíkom. Je pravda, že tam je malé množstvo vitamínu C v čerešňovej slivky, ale to je viac ako kompenzovaný karotén! Ak chcete znížiť riziko alergických reakcií na minimum, pre prvú známosť, vyberte žlté odrody.

Na zhrnutie. Ovocie pre deti do jedného roka je nielen užitočné, ale aj nevyhnutné. Poskytujú rastúcemu organizmu základné vitamíny. Hlavná vec je dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, aby ste nemuseli liečiť alergický kašeľ u detí alebo bojovať s vyrážkou a všetko bude v poriadku.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár