Prevencia plienkovej vyrážky - kľúč k zdravej koži!

Jemná pokožka novorodenca je ľahko zraniteľná a náchylná k suchu, náchylná k mikrotraumatám a prenikaniu rôznych infekcií. Malá vrstva tuku a nádoby umiestnené v blízkosti povrchu vedú k rýchlemu odparovaniu vlhkosti. V kombinácii so zvýšeným trením to často vedie k zápalu. Potom začne bolestivá liečba plienkovej vyrážky. Nie je ľahšie robiť prevenciu?

4 stupne prevencie plienkovej vyrážky

Čistenie pokožky

  • Uistite sa, že si umyte svoje dieťa zakaždým, keď zmeníte plienku. A to by malo byť vykonané pod tečúcou vodou, a zásoby s obrúsky na prechádzky.
  • Nenoste dieťa, kým nie je koža suchá a ošetrená špeciálnymi hygienickými prostriedkami.
  • Pravidelne robte vzduchové kúpele. V prvých týždňoch života, 2-3 minúty je dosť, a do roku trvania môže byť zvýšená na 40-60 minút.
  • Nepreháňajte ho hygienickými výrobkami. Napríklad mydlo obsahuje alkalické prvky, ktoré môžu spôsobiť podráždenie pokožky. To isté platí pre rôzne šampóny, peny.
  • Nastavte nasledujúcu schému kúpania: dieťa do pol roka, každý deň (trvanie - 5 minút) pri teplote 36,5 - 37 ° C, po 6 mesiacoch - každý druhý deň (do 10 minút) pri teplote 36 ° C.
  • V horúcom počasí sa denne kúpajú deti akéhokoľvek veku.
  • Mydlo sa neodporúča používať častejšie 2-3 krát týždenne.

Jednoduché pravidlo prevencie plienkovej vyrážky

Nikdy nedovoľte, aby vaše dieťa ležalo vo vlhkých alebo znečistených plienkach, pravidelne menilo jednorazové plienky a na ochranu lôžka používajte handričku na báze látky. Všetko sa zdá byť jednoduché, ale nedodržanie základných vecí sa okamžite zmení na vzhľad plienkovej vyrážky.

Ochrana pokožky

Dávajte pozor na vlhké obrúsky. Napriek ich obrovskej popularite a pohodliu môžu byť nebezpečné. Mnoho detí má príliš citlivú pokožku. Ďalším bodom sú hygienické výrobky. Moderné mamičky bez nich nemôžu robiť a správne. Ale pamätajte, že by to mali byť len špeciálne nástroje pre deti a mali by byť použité s mierou.

Úloha oblečenia

Oblečenie je potrebné nielen na udržanie tepla, v ideálnom prípade by malo byť vyrobené z prírodných materiálov a priedušné. V tomto prípade je však prehriatie neprijateľné ako obmedzenie pohybu. Pokiaľ ide o spodnú bielizeň - neexistujú žiadne možnosti, malo by to byť len z prírodných tkanín. Mimochodom, musíte ich umyť špeciálnymi produktmi pre detské oblečenie.

Dúfame, že tieto jednoduché tipy na prevenciu plienkovej vyrážky sa vám ukážu ako trochu užitočné. A posledná vec, ktorú by som rád poradil, je - zakaždým, keď dieťa zmení oblečenie, starostlivo preskúmajte záhyby, aby ste začervenali.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár