Ako správne dieťa masírovať

Detská masáž je jednou z obľúbených tém mnohých mamičiek. Áno, a ako o tom diskutovať: lekári radia robiť, na fórach len pozitívnu spätnú väzbu, k rozvoju prejavu u detí do jedného roka prispieva. Kde sa nepozerať - niektoré výhody. A pokiaľ ide o podnikanie, otázka vzniká okamžite: "Ako správne dieťa masírovaťToto nie je dospelý človek, ktorý sa dá "rozdrviť" tak, ako to dopadá. Pokúsme sa na to prísť a my začneme s prípravou, pretože masér vám ukáže cvičenia, bude to správne.

Prvým krokom je vybrať si miesto na cvičenie. Mal by to byť tvrdý široký povrch. Na tieto účely sa často používa prebaľovací pult pokrytý mäkkou handričkou, ak existuje. Niektoré náklady a jedálenský stôl alebo masáž na posteli (ak je matrac tvrdý).

Bez ohľadu na miesto, je vždy pokrytá plienkou. Niektorí rodičia dávajú prednosť jej špeciálnej ovčej koži, nebojí sa vlhkosti. Bábätká sú oveľa viac ako ležať na mäkkom a teplom. Preto, ak ste chceli kúpiť niečo podobné - prišiel správny okamih.

Predtým, ako začnete masírovať svoje dieťa, uistite sa, že je vzduch v miestnosti. Nebojte sa ho prekryť, optimálna teplota je 18-22 ° C, nie 25. Ale ruky by mali byť teplé, krátke ostrihané nechty a žiadne dekorácie.

V akom čase si môžete vybrať masáž (ráno, popoludní alebo večer), ktorú si musíte vybrať na základe charakteristík vášho dieťaťa. Deti, rovnako ako dospelí, sa delia na larvy a sovy. Pozrite sa na maličkého, keď sa zobudí, ako sa cíti ráno a večer. Po niekoľkých dňoch môžete ľahko nájsť vhodný čas. Len nezabudnite, že aby bolo dieťa správne masáž, nemal by chcieť spať. Ak je denný spánok naplánovaný na 14-00 a 13-45 chcete začať lekciu, z toho bude mať malý úžitok.

Často môžete počuť, že masáž musí byť vykonaná bez zlyhania pred kŕmením. Nie je to vôbec potrebné. Dojčenie novorodencov prebieha často a nemá zmysel myslieť na tento moment. Krmte dieťa na požiadanie, počkajte 15 minút - ak strúhanka nespal, môžete začať sedenie. Na prázdny žalúdok je masáž vnímaná oveľa horšie.

Ak sa vám podarilo upraviť denný režim pre novorodenca, je lepšie ho nestrieľať. Preto by mala byť masáž určitý čas odložená. Skúsenejšie matky hovoria, že najlepší čas je po večernom kúpaní pred spaním. Scarce uvoľňuje, potom zaspáva oveľa rýchlejšie.

Pokiaľ ide o samotné cvičenia, bude správne požiadať masážneho terapeuta, aby ukázal, ktoré deti budú naozaj užitočné a ako ich správne vykonávať. O niektorých z nich si môžete prečítať v článku užitočnú masáž.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár