Metodológia Glenna Domana - Základy vývoja v ranom detstve

Otázka skorého vývoja dieťaťa sa obáva mnohých rodičov. Pre niektorých je to dôvod na pýchu, zatiaľ čo iní veria, že čím viac vedomostí sa teraz dostane, tým ľahšie bude v budúcnosti. Bez ohľadu na skutočný dôvod si v každom prípade takéto ambície zaslúžia rešpekt. Koniec koncov, nie každý rodič sa odváži experimentovať. Je pravda, že väčšina preferuje osvedčené metódy, ktoré opakovane preukázali svoju účinnosť. Na jednej z nich a dnes budeme hovoriť Technika Glen Doman.

Glen Doman je americký neurochirurg, ktorý sa počas celého života snažil pomáhať deťom so závažnými ochoreniami centrálneho nervového systému. Početné objavy a jeho vlastný spôsob skorého vývoja detí, ktorý sa nazýval: Domanova technika.

Treba pripustiť, že výsledky tried touto metódou prekročili všetky očakávania. Vďaka nej nemohli deti s vývojovými oneskoreniami dohnať nielen svojich rovesníkov, ale aj pred nimi. Takéto úspechy nemohli zostať bez povšimnutia a čoskoro začali praktizovať rodičia celkom zdravých detí.

Je pravda, že len niekoľko rodičov presne dodržalo všetky odporúčania metodiky rozvoja Domanu, hoci sú pomerne jednoduché, napriek tomu to však bolo. Ale ak si nedáte za cieľ pestovať zázračné dieťa, môžete sa niekedy odchýliť od pravidiel alebo ho trochu prispôsobiť.

Kedy začať cvičiť podľa metódy Doman?

Podľa samotného Glenna Domana, čím je dieťa mladšie, tým viac informácií dokáže jeho mozog absorbovať a tým lepšie bude výsledok. Až päť rokov spracúvajú deti obrovské množstvo informácií. Nikdy v budúcnosti nebude človek schopný v rovnakom čase asimilovať rovnakú sumu. V čase, keď vstúpia do školy, deti sa dokážu zapamätať oveľa menej, ako napríklad v jednom roku.

Kde získať karty metódou Glenn Doman?

Pred rozprávaním o kartách definujme podstatu metodiky vývoja Doman. Ako sám argumentoval, stačí, aby dieťa ukázalo karty s obrazom konceptov, ktoré treba študovať. A on na základe toho, čo videl, nájde pravidlá, ktorými sa budú riadiť. Vzniká otázka: kde ich získať?

V digitálnom veku nie je nič zložitejšie. Najjednoduchšou možnosťou je vyhľadávanie na internete, nemusíte ani odísť z domova. Samozrejme, môžete si kúpiť v obchode alebo si sami. Treba poznamenať, že počítačová verzia je veľmi populárna. Prečo nie, všetko robí počítač a stačí si prečítať titulky pod obrázkami.

Ak sa však rozhodnete pre Doman karty sami, tu sú základné pravidlá, ktoré musia spĺňať:

1. Karta musí byť veľká (28 * 28 cm), ale tieto hodnoty nemusia byť striktne až milimeter. Sám Doman sám pracoval s chorými deťmi, ktoré mali aj problémy so zrakom, takže ich môžete trochu znížiť.

2. Pozadie karty je biele.

3. Jedna položka - jedna karta.

4. Obraz by mal byť jasný.

5. Obraz na karte by mal byť čo najbližšie k originálu.

6. Názov predmetu na karte musí byť napísaný pod obrázkom blokovým písmom a na zadnej strane duplikovať ceruzkou (je to pre vás praktickejšie).

7. Informácie musia byť nové pre dieťa, inak rýchlo stratí záujem.

Metódy včasného vývoja Domana v praxi

Na začiatok je potrebné pripraviť karty pre jeden predmet, napríklad „Rybolov“ alebo „V lese“. Druhým aspektom je nálada. Zamestnanie by malo u dieťaťa spôsobiť iba pozitívne emócie. Preto, ak je dieťa hladné alebo chce spať, je lepšie lekciu odložiť na vhodnejší čas.

Zaujímavé je, že Domanova technika umožňuje nielen naučiť dieťa čítať, ale aj počítať. Je pravda, že to bude vyžadovať špeciálne karty, pretože čísla ešte nič nehovorí, takže sú nahradené veľkými bodkami. Ak chcete začať s, majster skóre na desať, a potom ľahko prekonať 20, 30 ...

Je potrebné začať triedy s najzaujímavejšími obrázkami, pre chlapcov - to sú rôzne autá a motocykle, pre dievčatá - oblečenie alebo kuchynské potreby.

Ukazuje sa, že dôležitá je aj rýchlosť predvádzania kariet. Ak ich ukážete príliš pomaly, dieťa sa môže nudiť. Takže najprv bude stačiť vybrať až 10 kariet, z ktorých každá je demonštrovaná na 1-2 sekundy. Zároveň je najprv potrebné nielen pomenovať to, čo je na ňom zobrazené, ale aj objasniť účel predmetu. V budúcnosti sa môže obmedziť len na meno. Celkovo bude lekcia trvať menej ako minútu a výsledky vás veľmi prekvapia.

Pre prvé oboznámenie sa s metodikou vývoja spoločnosti Doman sú tieto informácie dostatočné. Ak by sme vás mohli zaujímať, nestrácajte čas a začnite hodiny. Ak sa chcete dozvedieť viac o včasnom vývoji tejto úžasnej techniky, napíšte do komentárov a určite pripravíme ďalší článok.

P. S. Ak bol materiál pre vás užitočný, ponúkame ďalší článok pre progresívnych rodičov: vývoj reči u 2-ročného dieťaťa.

Zanechajte Svoj Komentár