Koľko vecí potrebuje dieťa

V článku o tom, ako ušetriť rodinný rozpočet, sme už povedali, že detské veci sú pomerne veľké položky výdavkov a podľa možnosti by sa mali znížiť. Dnes budeme diskutovať o tom, ako to urobiť. Začnime s najjednoduchšou - odpovedzte na otázku: "Premýšľali ste niekedy o tom, koľko vecí potrebuje dieťa?", Pretože počet nákupov priamo závisí od toho.

Ako ukazuje prax, mladé matky často nakupujú oveľa viac, než je dieťa schopné zbúrať. A vec je, že deti rastú obrovským tempom a to, čo bolo včera príliš veľké, dnes môže „zapadnúť“ s veľkými ťažkosťami. To by sa nemalo zabúdať, ísť nakupovať.

Predpokladajme, že v obchode sa vám naozaj páčila nejaká vec a ste ochotní za ňu zaplatiť. Nenechajte sa ponáhľať, teraz je čas premýšľať o tom, či je to naozaj potrebné, a koľko vecí dieťa vôbec potrebuje, ak sa šatník už láme doma. Alebo možno ešte potrebujeme ...

Pozrite sa na to je jednoduché - otočte sa a choďte domov bez nakupovania. Počkajte na ďalší deň, a ak je nákup stále potrebný, môžete si ho kúpiť. V praxi sa však v mnohých prípadoch ukazuje, že nepotrebuje nič.

To sa však netýka len vecí, ale aj invalidných vozíkov, ohrádok, chodcov, hojdačiek. Nenechajte sa ponáhľať ísť do obchodu a platiť za premrštené cenu za vec, ktorá sa čoskoro stane nepodstatnou. Je lepšie sa porozprávať so svojimi priateľmi alebo chatovať na fórach "matka" a budete prekvapení, aké ľahké je dostať tieto veci za symbolickú platbu a niektoré za nič.

Prirodzene nejdú do extrémov. Napríklad, použitá obuv môže spôsobiť ortopedické problémy, najmä ak boli v držbe predchádzajúceho majiteľa. V tomto prípade má zmysel utrácať peniaze za anatomické topánky, aby ste sa nemuseli starať o správne formovanie nohy.

Vráťme sa k otázke: koľko vecí dieťa potrebuje. Vysvetlite, prečo potrebujete 10 kvalitných tričiek, ktoré stratia farbu pri prvom praní? Nie je lepšie kupovať všetky tri, ale dobré - z bavlny namiesto syntetickej, kvalitatívne a bez farby, ktorá sa okamžite vymyje? Výsledkom je aj uloženie.

Rovnaké s hračkami. Teraz sú regály obchodov ohromené čínskymi výrobkami najnižšej kvality. Takéto hračky sa po niekoľkých minútach po nákupe rozbijú, majú na nich maliarske farby, drobné časti, ktoré dieťa môže prehltnúť, niektoré môžu byť poškriabané ...

Niektorí rodičia, v pokušení nízkou cenou, si ich vyberajú. Z toho istého dôvodu sa dajú kúpiť častejšie. Ale znova, prečo nie vziať 2-3 hračky namiesto 20, ale tie, s ktorými bude omrvinky stále hrať. Koniec koncov, v skutočnosti, väčšina darov je zaujímavá prvý deň alebo dva, a potom len zhromažďovanie prachu na policiach v škôlke. Tak prečo platiť viac?

Dúfam, že sme vám mohli oznámiť, že vec nie je v množstve a je možné s racionálnym využitím rozpočtu poskytnúť dieťaťu všetko potrebné. Navyše, ak pochopíte, dieťa nepotrebuje príliš veľa vecí.

P. S. Na záver by som chcel odporučiť nasledujúce oznámenie: lacné hotely v Petrohrade. Je to na týchto stránkach nájdete najlepšie ceny hotelov v centre Petrohradu. A čo je ešte potrebné pre vzrušujúci výlet s dieťaťom v neznámom meste?

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár